Õpituba nii praegustele kui tulevastele lapsevanematele “Tervete tšakrate kujundamine lastel” sügava ühendatud hingamisega

Räägime põgusalt tšakratest ja nende tööpõhimõtetest ja õpime hingamistehnikat. Masseerime, koputleme, liigutame ja tantsitame oma keha, valmistades selle hingamiseks ette. Teeme läbi täispika muusikalise hingamisseansi lõpulõdvestusega, mille jooksul uurime juhendamise järgi endi ja oma laste tšakraid ning teeme paremaid valikuid laste toetamiseks. Ning jagame kogetut ja uusi mõtteid teetassi juures.

Õpitoa stsenaariumi autor, läbiviija ja hingamistoetaja on kvalifitseeritud ja suurte kogemustega hingamisterapeut Reet Karro, kes tugineb filosoofiadoktor Anodea Judithi ning Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise meetodi looja ja pideva edasiarendaja Giten Tonkovi materjalidele.

Reedal endal on viis last, kõrgem pedagoogiline haridus ja töökogemus õpetajana koolides. Samas on ta kasutanud suurema osa oma teadlikust elust ärevuse ja raskete olukordadega toimetuleku strateegiana oma kehast põgenemist töösse, vaimsetesse otsingutesse ja kogemustesse, mis ei lubanud luua piisavat struktuuri ei õpilaste ega oma laste jaoks. Tänasele teadlikkuse tasemele on ta jõudnud alles hiljuti tänu oma viimaste terapeudiõpingute käigus läbi tehtud keha töötlemisele ja selle 100 % asustamisele, selle tulemusel toimunud teadvuse  avanemisele ja ka nn “pildi kokkusaamisele” tänu ka selles õpitoas kasutatavale õppekirjandusele ja koolitustelt saadud infole.

Kõike seda jagab ta hea meelega edasi ja panustab kõikjal, kus see võimalik on ühiskonna arengusse ja inimeste teadlikkuse tõusu.

Õpituba sobib kõigile täiskasvanutele, kes jaksavad treppi mööda kolmandale korrusele kõndida, kellel on kodus lapsed või kusagil lapselapsed, või kes alles valmistuvad üheks või teiseks rolliks. Lastele endile see mõeldud ei ole. Lapseootel naised võiksid oma seisundist terapeudile teatada, et ta oskaks valida neile sobiva lähenemise.

Tulla võivad ka skeptikud, sest keha liigutamine, endasse sügavalt sissevaatamine ja sügav lõdvestus on sama kasulik ka neile. Seni, kui nad on nõus kaasa liikuma ning sügavalt ja ühendatult hingama. Lihtsalt vaatlejad teretulnud ei ole, kui see ei ole just õppejõuga kooskõlastatud õppeülesanne.

Koht: Juugakoda, Saekoja 36a-310.

Aeg: K, 13.12.2018 kell 18.15-20.45.

Tasu: 10 €.

Maksta saab eelnevalt pangakontole: OÜ Juugakoda, a/a EE752200221066957510 Swedbangas, viitenumber 2018016, seletus: “õpituba 13.12” või sularahas kohapeal.

Koha peal on olemas matkamatid ja pealevõetavad pleedid. Soovi korral võib kaasa võtta isikliku varustuse, nt naturaalsest materjalist katte selja alla, kunstmaterjalist mati peale, pehme peaaluse (nt salli), villased sokid ja veepudeli.

Registreerumine: https://goo.gl/forms/RiuTZ04ZvUE8Ieaq1

Info: Reet Karro     reet@juugakoda.ee     tel 56 49 27 69