Praktiline hingamiskoolitus “Hingamissignaalide edastamine. Hoogne pinnapealne hingamine.”

Uurime sõnatu signaalide edastamise võimalusi hingamise kaudu ning õpime vabanema valust ja väsimusest kiire pinnapealse hingamise abil. Teeme läbi täispika hingamisseansi, mille sisse põimime kiiret pinnapealset hingamist. Lõpetame kogemuste jagamisega teetassi juures.

Hingamine on hämmastav kehafunktsioon, mis on ühtaegu autonoomne ja meie kontrolli all. Sobiva tehnikaga hingates saab nii käivituda kui lõdvestuda, puhastuda, mobiliseerida energiavarusid, tuua pinnale allasurutud emotsioone või vabaneda oma aja ära elanud hoiakutest.

16.05 hingamiskoolitusel uurime sõnatute signaalide edastamise võimalusi hingamise kaudu. Täpselt nagu saab lugeda kehakeelt ja näoilmeid, kannavad teavet ka hingamismustrid.  Võime mõjuda ähvardavalt, hingates justkui valmistudes plahvatama, ja turvaliselt, hingates nina kaudu, aeglaselt, sujuvalt, aeg-ajalt noogutades ja ohates. Kellegi hingamismustri jäljendamine parandab teievahelist kontakti. Esinedes tiinete mõtestatud hingamispauside pidamine ja osade emotsioonide hoopis hingetõmmetega väljendamine annab meie esinemisele kaalu. Praktiseerigem seda!

Teine õpitav hingamistehnika on kiire pinnapealne hingamine läbi nina sisse ja läbi suu välja, 120 hingetõmmet minutis. Sissehingamine on võimalikult lühike, väljahingamine võimalikult kiire ja pingevaba. Rõhk on sissehingamisel, mis siiski peaks olema täiesti pingutusevaba. Selline hingamine aitab taastuda äkiliselt löögist või šokist. Samuti puhata ja taastada jõuvarusid, kui on vaja jätkuvalt jõudu rakendada (nt atleetvõimlemises või maadluses).

Kiire pinnapealne hingamine tõmbab lihastest välja valu ja väsimuse ja ventileerib seda läbi keha. See lõdvestab hingamismehanismi ja aitab vaheldada hingamiskanaleid (nina, suu, nina, suu).

Koolituse teise poole moodustab täispikk hingamisseanss vahelduvate muusikate järgi, mille ajal koolitaja kutsub hingajaid väljendama hingates oma emotsioone ning hingama aeg-ajalt kiirelt ja pinnapealselt.  Seansil kogetavad sügavad enesesse vaatamised ja lõpuks sügavasse lõdvestusse jõudmine võib olla üllatav nii mõnelegi.

Koolitaja Reet Karro on  diplomeeritud pedagoog, ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeut, Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise edasijõudnud praktik, Dan Brulé õpetatava hingamistöö baastaseme praktik ning reikimeister-õpetaja. Hingamiskoolitusi on ta korraldanud ja juhtinud alates 2011. aasta kevadest. 

Koolitus toimub 16.05 2018 Juugakojas, Saekoja 36a III korusel Tartus.

Kohapeal on olemas joogamatid ja pleedid kõigile. Soovi korral võib kaasa võtta õhukese lina/pleedi mati katmiseks, pehme peaaluse, villased sokid ja veepudeli.

Kestus 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30.

Maksab  13 €, õppuritele, pensionäridele ja töötutele 10 €.

Tasuda saab ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2018016. Seletuseks “Hingamiskoolitus” ja kuupäev(ad) või sularahas kohapeal.

Kellele koolituse hind olulisel põhjusel üle jõu käib võib esitada meile taotluse vähendada osavõtutasu 20-30 %. Kellel aga oleks soov vähekindlustatud õppijaid aidata, võib esitada meile stipendiumide rahastamise sooviavalduse. 

Palume registreeruda siin.

Info: Reet Karro      reet@juugakoda.ee      tel 56 49 27 69