Praktiline hingamiskoolitus “Hingamine ninasõõrmete vaheldamisega. Täielik joogahingamine.”

Hingamine on hämmastav kehafunktsioon, mis on ühtaegu autonoomne ja meie kontrolli all. Sobiva tehnikaga hingates saab nii käivituda kui lõdvestuda, puhastuda, mobiliseerida energiavarusid, tuua pinnale allasurutud emotsioone või vabaneda oma aja ära elanud hoiakutest.

09.05 tegeleme kahe joogahingamise tehnikaga. Hingame vaheldumisi kord ühe, kord teise ninasõõrme kaudu ning hingame ülisügavalt, tühjendades alakõhu, ülakõhu ja rinnakorvi. Esimene tehnika on ülikasulik füüsilisele, emotsionaalsele ja mentaalsele tervisele. See kaotab peast mentaalse vadina. Vasak ninasõõre stimuleerib aju paremat poolkera ning on seotud emotsionaalsete, muusikaliste, visuaalsete, rahustavate, jahutavate, lõdvestavate, elimineerivate, naiselike ja lunaarsete tegevustega. Parem ninasõõre stimuleerib aju vasakut poolkera ning on seotud ratsionaalsete, verbaalsete, soojendavate, energiseerivate, mehelike ja solaarsete tegevustega.

Täielik joogahingamine on nagu klaasi täitmine põhjast alates iga sissehingamisega. Võime kujutleda, kuidas täidame end armastuse, rõõmu, tervise ja valgusega. Välja hingates tühjendame end ülevalt alates vastupidises järjekorras.

Koolituse teise poole moodustab täispikk hingamisseanss vahelduvate muusikate järgi, mille ajal koolitaja kutsub hingajaid hingama aeg-ajalt vahelduvate ninasõõrmete kaudu ning hingama sisse pranat vaagnapõhjast alates.  Seansil kogetavad sügavad enesesse vaatamised ja lõpuks sügavasse lõdvestusse jõudmine võib olla üllatav nii mõnelegi.

Koolitaja Reet Karro on  diplomeeritud pedagoog, ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeut, Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise kesktaseme praktik, Dan Brulé õpetatava hingamistöö baastaseme praktik ning reikimeister-õpetaja. Hingamiskoolitusi on ta korraldanud ja juhtinud alates 2011. aasta kevadest. 

Koolitus toimub Juugakoja hubastes ruumides, Tartu Saekoja 36a III korrusel.

Kohapeal on olemas matkamatid ja pleedid. Kaasa võib võtta oma veepudeli, pehme peaaluse või salli ning villased sokid.

Kestus 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30.

Maksab  13 €.  Õpilasele, tudengile, töötule, pensionärile 10 €.

Tasuda saab ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2018016. Seletuseks “Hingamiskoolitus” ja kuupäev(ad) või sularahas kohapeal.

Kellele koolituse hind olulisel põhjusel üle jõu käib võib esitada meile taotluse vähendada osavõtutasu 20-30 %. Kellel aga oleks soov vähekindlustatud õppijaid aidata, võib esitada meile stipendiumide rahastamise sooviavalduse. 

Palume registreeruda siin.

 

Info: Reet Karro      reet@juugakoda.ee      tel 56 49 27 69