Praktiline hingamiskoolitus “Hingamise sünkroniseerimine liikumisega” Tartus

Sünkroonime liikumise ja süvahingamise. Õpime lihtsaid liigutusi, mida saab kombineerida vabastava hingamisega. Samuti õpime hingama ka kõndides ja muutma isegi paari sammu tegemist töötoolilt printeri või veeautomaadi juurde hingamispraktikaks, kombineerides seda sobiva hingamistehnikaga.

Hingamine on hämmastav kehafunktsioon, mis on ühtaegu autonoomne ja meie kontrolli all. Sobiva tehnikaga hingates saab nii käivituda kui lõdvestuda, puhastuda, mobiliseerida energiavarusid, tuua pinnale allasurutud emotsioone või vabaneda oma aja ära elanud hoiakutest.

2.05 tegeleme hingamise sünkroniseerimisega liigutustega, mida praktiseeritakse iga spordiala, eriti jooga, võitluskunstide, tennise, poksi, tõstmise, tai chi ja chi qongi juures.

Õpime lihtsaid liigutusi, mida saab kombineerida vabastava hingamisega, ise lamades. Samuti õpime hingama ka kõndides (breathwalk) ja muutma isegi paari sammu tegemist töötoolilt printeri või veeautomaadi juurde hingamispraktikaks, kombineerides seda sobiva hingamistehnikaga.

Koolituse teise poole moodustab täispikk hingamisseanss vahelduvate muusikate järgi, mille ajal koolitaja kutsub hingajaid tegema aeg-ajalt spetsiaalseid liigutusi.  Seansil kogetavad sügavad enesesse vaatamised ja lõpuks sügavasse lõdvestusse jõudmine võib olla üllatav nii mõnelegi.

Koolitaja Reet Karro on  diplomeeritud pedagoog, ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeut, Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise kesktaseme praktik, Dan Brulé õpetatava hingamistöö baastaseme praktik ning reikimeister-õpetaja. Hingamiskoolitusi on ta korraldanud ja juhtinud alates 2011. aasta kevadest. 

Koolitus toimub Juugakoja hubastes ruumides, Tartu Saekoja 36a III korrusel.

Kohapeal on olemas matkamatid ja pleedid. Kaasa võib võtta oma veepudeli, pehme peaaluse või salli ning villased sokid.

Kestus 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30.

Maksab  13 €.  Õpilasele, tudengile, töötule, pensionärile 10 €.

Tasuda saab ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2018016. Seletuseks “Hingamiskoolitus” ja kuupäev(ad) või sularahas kohapeal.

Kellele koolituse hind olulisel põhjusel üle jõu käib võib esitada meile taotluse vähendada osavõtutasu 20-30 %. 

Palume registreeruda siin.

Info: Reet Karro      reet@juugakoda.ee      tel 56 49 27 69