Vabastava hingamise õhtu “Kollane. Päikesepõimik. Tsitriin.”

solar plexusKollane on värviringi kõige heledam, väljapoole kiirgavam ja säravam värv. Kollane on energia, kulla, rõõmu, optimismi, päikese, soojuse, nooruse, kujutlusvõime ja inspiratsiooni värv. Kollane on soe, särav, rõõmus, heatujuline, valgusküllane, energiline ja toitev. Tõstab tuju, soodustab helgeid mõtteid ja vajadust tegutseda, tekitab söögiisu. Kollane puhastab ja tervendab. Paraneb nägemistaju, ja ühtlasi ilmneb toniseeriv mõju närvisüsteemile tervikuna. Kollane värv aitab eemaldada organismist kahjulikke jääkaineid ja mürgiseid ühendeid ning intensiivistab maomahla nõristust, pehmendab kõhukinnisust. Kergendab diabeedi, reuma ja anoreksia ravi. Ergutab lümfisüsteemi ning kergendab menstruaaltsükli häireid ja inimese vananemisega kaasnevaid terviseprobleeme ning teisi hormonaalseid häireid, seda ka teismelistel. Emotsionaalsel tasandil on kollane hea värv meeleolu tõstmiseks ja depressiooni võitmiseks, kuna süstib meisse lootust ja optimismi. Kuna kollasega kaasneb rõõmsameelsus, lootus ja aktiivsus, siis toniseerib see värv pessimistlikku inimest, tõstab eneseusku ja elujaatust. Samas võib kollane mõjuda ka väsitavalt ja tormlevalt.  Kollane võib olla ka arguse, saamahimu, pettuse, armukadeduse ja haiguse värv – kollase lipu heiskamine laeval tähendab laeval puhkenud epideemiat ja hoiatab pardale tulijaid haiguse eest. Kollase lindiga eraldatakse ala, kus on toimunud avarii. Kollane lipp rannas näitab, et vetteminek on omal riisikol. Üleärritatuse, südamepekslemise, palaviku ja põletuste korral tuleks kollasest hoiduda. Ka kodus võiks olla kollasele tasakaalustavaid värve ja riidekapis varieerimiseks muud värvi rõivaid.

Ida tervendussüsteemides tuntud seitsme tšakra õpetuse järgi on kollane ka ülakõhu keskel või 3 sõrmelaiust nabast kõrgemal paiknev päikesepõimik (vt ülemisel pildil). Päikesepõimik on seotud meie seedimise, ainevahetuse ja intiimsfääriga. See mõjutab meie eneseteadvust, aktiivsust ja mõjukust. Päikesepõimiku hea töö on ülioluline.

tumbledcitrineKollane poolvääriskivi tsitriin on külluse ja rõõmu kivi, mis toob südamele päikest ja soojust. Aitab depressioonide, när­vi­lisuse ja rahutuse korral. Ta annab kehale märku selle tasakaalu häiretest ning aktiviseerib organismi parandava energia voogu. Aitab üle saada selgusetusest, millises olukorras see ka ei avaldu, olles seega sobiv kergesti haava­tavatele, depressiivsetele, kurbadele, isegi suitsidaalsetele inimestele – tsitriin võib aidata neil elule jälle mõtte leida. Ta mahendab soovi iseennast hävitada, andes asemele lootust ja elurõõmu. Tsitriin soodustab reise, inimestevahe­lisi sidemeid ja vajaliku teabe saamist. Aitab kasutajat suhtlemises, näha asju üksteisega seoses, laiemas ühenduses. Samuti parandab ta kõneosavust ning oma mõtete vormi­mist sõnadeks. Tsitriin aitab uut omaks võtta ning muudab teisenevate oludega kohanemise kerge­maks. Ajal, kui me oleme haavatavad, aitab ta meil säilitada sidet oma jõukeskusega. Tsitriin aitab elus saavutada maiseid eesmärke: head haridust, head töökohta, kasu­likku äri, kuna ta vahendab jõudu ja keskendumist. Samas leevendab ka diabeedist, ainevahetuse ja näär­metalitluse häiretest tingitud vaevusi. Tugevdab immuunsüsteemi, soolestikku, seedi­mist, südant, vereringet ja närve. Hea maksale ja neerudele, sest mõjub mürke eemaldavalt. Väikest tsitriini koos tiigrisilmaga võib hoida rahakotis, et raha oleks alati külluses.

Vabastav hingamine on psühhospirituaalne tehnika, mis leevendab emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid, alandab stressitaset ning aitab saada parema kontakti tunnetega, teadvustada oma tegelikke vajadusi, leida endas rõõmu, harmooniat ja tasakaalu ning suurendada loomingulist potentsiaali. Loe veel: https://hingamisstuudio.ee/vabastav-hingamine/

13. oktoobri hingamisõhtul me räägime kollasest värvist, ümbritseme end sellega, kujustame seda. Tutvume päikesepõimikuga, tema mõjutuspiirkonnaga kehas, piisava lahtioleku, blokeerituse ja liigaktiivsuse tunnustega. Õpime tundma küllusliku poolvääriskivi tsitriin ja tema omadusi. Laulame mantrat “O”. Hingamise ajal kujustame kollast värvi ja kollaseid kristalle, uurime oma päikesepõimikut, seedeorganeid ja ainevahetust ning vabastame nende blokeeringuid. Rõhutame päikese käes olemise, diafragmahingamise, energilise sportimise ja enesekehtestamise olulisust ning hingame endasse vastavaid afirmatsioone. Õhtu tulemusena peaks osaleja tundma end mõjuvõimsa ja autoriteetsena, olema rõõmsameelsem ja oskama kasutada päikesepõimikut toetavaid võtteid, sh enese ümbritsemist kollase värviga, olles teadlik selle värvi omadustest.

Osalejail palutakse riietuda võimaluse korral kollastesse riietesse, kasutada kollaseid ehteid või detaile ning võtta kaasa oma kollektsioonis olevaid tsitriine (poolvääriskive).

Hingamisõhtu toimub Tartu kesklinnas, Vanemuise tänavas. Asukoht teatatakse registreerumisel.

Palume kaasa võtta jooga- või matkamatt, magamiskott või tekk, kapuutsiga jakk, villased sokid ja pudel joogivett.

Õhtu kestab 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30

Hind 13 €. Rohkematel õhtutel osaledes soodsam hind, vt kuulutust siit.

Tasuda saab ette Reet Karro FIE a/a EE532200221022815146 või sularahas kohapeal.

Palume teatada tulekusoovist:

Reet Karro  reet@hingamisstuudio.ee tel 56 49 27 69

või registreeruda siin.

 

Tänu kujutise eest: www.crystalsrocksandgems.com