Hingamisõhtu „Oranž. Sakraaltšakra. Karneool.” 6.10.2016

sacral chakraOranžis ühinevad kollase ja punase energiad, andes plahvatavat rõõmu, uusi mõtteid ja ideid. Oranž on tegutsemise, entusiasmi ja vabaduse värv, mis innustab minema edasi. Oranž on tulvil julgust, riske ja kartmatust. Ta paneb oma tundeid väljendama ja vanu, juba harjumuseks saanud piire purustama. Oranžist hoovav kiirgus on võrreldes kollasega raskem, soojem ja tihedam. See on kui avameelsuse, jutukuse ja soojuse värv. Oranž värv tugevdab nõrka eneseväärikustunnet, vabastab pingeist, avardab meeli, aitab olla sallivam ja lisab võimet elus toime tulla. Töötades selle värviga, valib inimene instinktiivselt õige tee, sõltumata oma intellektist.  See värv stimuleerib söögiisu. Oranž aitab ravida vaimseid häireid ja depressiooni, aitab vabaneda hirmudest ja tugevdab moraali. Suurtes kogustes võib see samas mõjuda ka ärritavat ja rahutukstegevalt. Sarnaselt punasega, võiks kodus olla ka üks oranž tuba, ees- või vaheruum. Selle asemel võib oranži koju tuua mööbli, detailide või kodutekstiilidena. Riidekapiski võiks olla oraži värvi esemeid, et lisada enesekindlust, tõsta energiat ja avada end rõõmule.

Ida tervendussüsteemides tuntud seitsme tšakra õpetuse järgi on oranž ka 3 sõrmelaiust nabast allpool paiknev sakraaltšakra (vt pildil). Sakraaltšakra on seotud meie alateadvuse, tundeelu ja intiimsfääriga. See mõjutab meie paarisuhteid ja pereõnne. Sakraaltšakra hea töö on ülioluline.

karneoolidKõrge energiaga oranž või punakaspruun poolvääriskivi karneool annab energiat, enesekindlust ja julgust. Ta aitab inimestel enda eest seista ning vajaduse korral end kaitsta. Karneool taastab elujõu ja motivatsiooni ning stimuleerib loovust. Karneooli kasutatakse, et soodustada rahu ja harmooniat ning peletada masendust. Seda kivi kandes võivad ka arglikud ja tagasihoidlikud inimesed end söakamatena tunda. Karneool sobib hästi sakraaltšakra tasakaalustamiseks. Karneool on väe kivi, ürgemaduse energia kandja, vajalik eriti naistele, äratades neis peituva sisemise väe.

Vabastav hingamine on psühhospirituaalne tehnika, mis leevendab emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid, alandab stressitaset ning aitab saada parema kontakti tunnetega, teadvustada oma tegelikke vajadusi, leida endas rõõmu, harmooniat ja tasakaalu ning suurendada loomingulist potentsiaali. Loe veel: https://hingamisstuudio.ee/vabastav-hingamine/

6. oktoobri hingamisõhtul me räägime oranžist värvist, ümbritseme end sellega, kujustame seda. Tutvume sakraaltšakraga, tema mõjutuspiirkonnaga kehas, piisava lahtioleku, blokeerituse ja liigaktiivsuse tunnustega. Vaatleme väelist poolvääriskivi karneool ja tema omadusi. Laulame mantrat “Õ”. Hingamise ajal kujustame oranživärvi ja oranže kristalle, uurime oma sakraaltšakrat, jämesoolt ja sugunäärmeid ning vabastame nende tööd takistavat. Rõhutame puusaringide jt puusi avavate harjutuste, andestamise ja  emotsioonide vabakslaskmise olulisust ning hingame endasse vastavaid afirmatsioone. Õhtu tulemusena peaks osaleja tundma end toetatuna ja armastatuna, olema voolavam ja oskama kasutada sakraaltšakrat toetavaid võtteid, sh enese ümbritsemist oranži värviga, olles teadlik selle värvi omadustest.

Osalejail palutakse riietuda võimaluse korral oranžidesse riietesse, kasutada oranže ehteid või detaile ning võtta kaasa oma kollektsioonis olevaid karneoole (poolvääriskive).

Hingamisõhtu toimub Tartu kesklinnas, Vanemuise tänavas. Aadress teatatakse registreerumisel.

Palume kaasa võtta jooga- või matkamatt, magamiskott või tekk, kapuutsiga jakk, villased sokid ja pudel joogivett.

Õhtu kestab 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30

Hind 15 €. Rohkematel õhtutel osalejale soodsam hind, vt kogu hingamissarja “Värvide vikerkaar 2” kuulutust siit. Sarjaga pole veel hilja ühineda.

Tasuda saab ette Reet Karro FIE a/a EE532200221022815146 või sularahas kohapeal.

Palume teatada tulekusoovist:

Reet Karro  reet@hingamisstuudio.ee tel 56 49 27 69

või registreeruda siin.

Tänu kujutise eest: http://www.semipretios.ro/minerale-c-j/carneol/