Reet Karro

Tekst on kirjutatud mais 2016, kui Reeda katusettevõtteks oli Hingamisstuudio, vanus kohe-kohe 50 ja käes aeg teha kokkuvõtteid. Sellest saadik on nii mõndagi muutunud, peatselt muutub ka see tekst. Seni palume kannatust!

Tere, hea Hingamisstuudio veebilehe vaataja! Tänan, et tunned huvi minu kui Hingamisstuudio terapeudi ja Tartu Reiki Kooli reikiõpetaja vastu.

Loodan, et Sa ei pahanda, kui tunnistan, et eelkõige tegutsen ma oma elukogemuse baasil.

Olen 50-aastane ja selle 50 aasta jooksul nii mõnestki olukorrast läbi tulnud ja mõndagi raskust seljatanud. Olen olnud palgatöötaja ja ettevõtja, lastega kodus ja tööl haigete laste pärast mures, olen olnud abielunaine, mahajäetud, lahutatud, armunud, armuke,  lesk ja vabaabielus. Olen olnud noor ema, turvalises suhtes pereema, kolme, nelja ja viie lapsega üksikema, eakas väikeste laste ema ja noor vanaema. Olen olnud teatud eluperioodil varaloendi järgi rikas, kuid tundnud end vaesena ning kunagi hiljem lugenud enne palgapäeva iga senti, kuid ikkagi maksnud kinni oma võlad. Olen olnud oma nooruses tundliku inimesena pikki perioode depressioonis ja madalseisus, kuid küpsemas eas, kui kurvameelsuseks vahepeal hoopis rohkem põhjust oleks olnud, olen kõigega hakkama saanud. Olen kunagi olnud justkui väga tark, lõpetanud ülikooli Cum Laude, kuid see oli faktitarkus, mitte eluks vajalik südametarkus, tänaseks on suur osa sellest faktitarkusest õnneks ununenud ja ei koorma enam mu süsteemi. Loodan, et südametarkust on samas järjest juurde tulnud. Olen neli korda õnnelikult sünnitanud, andes elu viiele lapsele, kolmele tütrele ja kahele pojale, kes kuuluvad erinevatesse põlvkondadesse.  Mul on isiklikke kogemusi teemal “puuetega laps”, “enneaegne laps”, “allergiline laps”, “eakas rase” ja “riskirasedus”, aga tänaseks olen ise ja on kõik mu lapsedki tugevad ja terved 🙂

Kas ma ainult elukogemuse põhjal töötangi? Ei, olen lõpetanud Algallika Protsessi ja Hingamistöö terapeudiõppe 3-aastase programmi ja superviisoriõppe. Lisaks olen läbinud reikikoolituse kõik astmed, saades reiki meister-õpetajaks, ning õppinud India peamassaaži ja mitmeid muid teraapiaid. Viimase aja täiendkursusteks on olnud trauma vabastamine dünaamilise hingamisega (Nisarga), reikipraktika Jaapanis, hingehoid Tartu Ülikoolis ja India peamassaaži koolituse kordaminie Lahemaa Tervisekoolis.

Hariduselt olen inglise filoloog, pedagoog ja tõlkija. Tõlkijana suplen pidevalt infomeres, mulle on antud tõlkida palju arendavaid ning tervise ja ühiskonna käekäigu üle mõtlemapanevaid materjale. Psühholoogia- ja tervisehuvilisena olen ennast kõvasti täiendanud üld- ja arengupsühholoogia, eripedagoogika ja tervisliku toitumise alal.

Oma tegevuse arendamiseks olen loonud Hingamisstuudio – oma teraapiakabineti – ning Tartu Reiki Kooli – minu reikikoolituste katusettevõtte. 

Tegutsen Tartus, pakkudes vabastava hingamise, reiki ja India peamassaaži seansse ning korraldades rühmahingamisi ja reikikoolitusi. Minu jaoks on kõik teraapiad läbi põimunud – hingajaid toetades ja massaaži tehes voolab mu kätest reiki, reikikoolitusi tehes tuginen jällegi hingamisterapeudi kutse-eetikale ja hingamisgruppide vedamisel saadud kogemustele. Reikikoolituse grupp toimib kui teraapiagrupp. Ka individuaalteraapiad olen valinud just sellised, kus klient on kõige keskmes ja leiab teraapia käigus omaenda jõu, terapeudi roll on toetada ja luua tervenemiseks ruum.

Usaldan Universumit, kes saadab minu juurde just need inimesed, kellel on sellel hetkel vaja minu juurde jõuda ja kellelt minulgi on midagi õppida. Olen tänulik iga aitamis- ja õppimisvõimaluse eest! Elame imelisel ajal, näen inimeste kasvamist ja muutumist oma silmaga iga päev.

Aitäh, aitäh, aitäh!

 

Kui soovid, loe minust veel:

Reet Karro sai 50-aastaseks

Minu elulugu

Kohtumine Arengutee Klubis (enesetutvustus lõpus)

Ajakirja Tervendaja 2011. a. novembrinumbri lugu minust, siis veel algajast terapeudist