Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise grupikohtumiste tagasiside

Olen juba aastaid tegelenud teoreetiliste vaimsete teemadega. Teinud igapäevaselt “siin ja praegu oleku” meditatsioone (jalutades, tööl, abiks Echart Tolle ja Riin Seema nõuanded).  Nende tulemusel on mul aegajalt esinenud täieliku kohaloleku hetki. Samuti olen kunagi aastaid tagasi käinud joogas, ise olen kodus teinud omas võtmes võimlemist, jooga elementidega.  Samas hingamispraktikatega kokku puutunud varasemalt polnud. Tundsin, et hingan valesti, liiga pinnapealselt ja kui õhku jäi väheseks, siis ahmisin hingata sügavalt.  See, et ma Hingamisstuudio dünaamilist hingamist tutvustavat reklaami ühel hetkel märkasin ja järgmisel hetkel juba registreerusin, on mulle tagantjärgi mõeldes, veidi kummastav, see oli justkui seesmine teadmine ja juhatus. Lihtsalt tundsin, et nüüd on praktiliste tegude aeg , oli vaja kusagilt alustada.

Ootuseks kogeda midagi uut ja suurepärast, mis aitaks energiataset tõsta.

Esimesest korrast väga hea, positiivne kogemus, veidi oli hirm, et selg ei pea vastu. Tunda hingamisel diafragmat, tunda kuidas energia terves kehas suriseb. See oli hea.

Pärast esimest korda tajusin kohaloleku tunnet palju erksamalt ja sagedamini, selgemaks muutus ka seesmine juhatus. Käin sageli raamatukogus, arvan, et see, et ma sain Kim Michaelsi raamatu “Vaimse valguse vägi” oma sõrmede haardesse ja koju tõin, on ka osa õige juhatuse tulemusena.

Kolmandal korral, kui oli pealae ja silmade segmendi traumast vabastamine – tundsin alguses kurbust ja nägin pilti , millele pole ammu mõelnud (kui järgi mõelda siis tundub, et olin selle pildi blokeerinud oma mälus), kurbus tuli välja pisarate ja valuga (suur lohutamatu äng). Täpselt juhendamise järgi liikudes, sain osa võimsast rõõmu ja armastuse tundest (olin justkui suurim tervendaja ja lohutaja, mäletan, et mõtlesin kõigile lähedastele ja paljudele tuttavatele ja saatsin neile armastust ja tervendust), see oli tõeliselt hea tunne. Tänan Reeta selle kogemuse eest!

Mõnus on peale hingamist juua mõnusat taimeteed ja kuulata teise jagamisi, see on oluline. Meeldib Reeda juhendamine, hääl on meeldiv ja sugereeriv, minule sobib.

Loen ikka veel Kim Michaelsi raamatut “Vaimse valguse vägi”. Loen ja mõtisklen ja tunnen head meelt oma arengust.

Raamatu lugemine ja kohalolu tundmine on jätkunud peale igat hingamist. Tunnen, et olen emotsionaalsem , seetõttu peangi kohal olema ja märkama neid põhjuseid millega vaja tegeleda.

Ootan meie järgmist kokkusaamist.

T. (naine)

***

Tahan tänada möödunud esmaspäevase hingamisõhtu eest!

Selles oli mulle palju kosutavat – nii mõtteile (kehasegmentide teadvustamise ja pingete vabastamise vajalikkus, loomuliku ja instinktiivse liikumisele ja liigutamise olulisus) kui head kehale – hingamisteekond ise.

Ma polnud veel nii osav, et kogeda suurt soojust, kuumust ja tulisust, nagu mainisid vähemalt kolm kaaslast ja vähemalt kahe puhul oli seda ka näost vahetult näha. Aga mul oli rahulik aeg enda jaoks ja taaskordne äratundmine teatava vaimse ruumiga, mida oma ellu kutsun ja mis mind säilitab võib-olla nendes osistes, mida tavamaailm või igapäevatöö eitab ja üldse ei näe.

Kosutavat rändamist järgmistel kohtumistelgi!

A. (naine, 43)