Reeda I astme reikikursuse lõpetanud

Mõtlen kuuajataguse iseenda peale. Ja kui ma arvasin, et mul on ju tegelikult kõik täitsa okei, siis.. oligi täitsa okei. Ainult selle vahega, et nüüd – reikiteadlikuna ja -puudutatuna – saan aru, et “täitsa okei” ei ole piisavalt hea. Alati võib olla veel parem, täiuslikum, suurepärasem. Ja et see kõik on mu enda käeulatuses ning ülimalt lihtne on käivitada, genereerida ja jõustada protsesse just enesele vajalikus suunas. Märksõnad, mis minule selle kursuse kestel ja lõppedes oluliseks kujunesid on: lihtsus ja harmoonia. Võib-olla isegi lihtsuse harmoonia. Need kaks kvaliteeti täiendavad teineteist ja see on väga ilus. Õppisin paremini eristama ebaolulist olulisest ja tunnetama enese sisemist potentsiaali. Hea ja turvaline tunne on. Võin ausalt öelda, et – vaatamata heitlikule septembrile! – täitus mu elu eelkõige sisemise tasakaalu ja rõõmuga. Omavaheline suhe mehega muutus veelgi lähedasemaks, intiimsemaks ja õnnelikumaks. Kui mind enne valdasid tihtipeale teatud ebamäärased hirmud tuleviku ja kõigi-veel-tegemata-asjade-pärast, siis praegune mina on paljud sellised mured lihtsalt pseudoprobleemideks liigitanud ja usaldab elu iga päevaga järjest rohkem. Aitäh selle kingituse eest! Reiki tee on tõeliselt põnev ja inspireeriv!

Tuuli (2015)

Olen tänulik imelise ja väge täis kursuse eest! Tunnen ennast praegu suurepäraselt. Palju on energiat ja positiivsust. Uneaega vajan stabiilselt vaid 4-6 tundi. Organism paistab päris hästi puhastuvat. Joon mitu liitrit vett ja keha annab ise märku, mida süüa ja kui palju. Reikiharjutusi püüan teha võimalikult regulaarselt. Nüüdseks praktiseerin igapäevaselt jooga ja meditatsioonide kõrval. See tunne, mis pärast harjutuste tegemist tuleb, ei lase harjutusi tegemata jätta. Olen üha rohkem teadlik iseendast ja oma tegevustest ning nende mõjust. Teen rohkem valikuid, mis tagavad pikemas perspektiivis mu heaolu. Unenäod on muutunud rahulikumaks. Varem ma põgenesin unenäos teiste eest lukustades uksi ja tundes hirmu. Nüüd olen unenägudes suures seltskonnas erinevaid teemasid arutlemas ja üheskoos tegutsemas.

Teele (2014)

Läksin Reeda juurde kursusele sellepärast, et mina usaldan Reeta ja usun Reeda väesse.
Läksin sellepärast, et tahtsin rohkem teada saada kätega ravimisest, et toetada oma peret ja iseennast veelgi paremini.
Olen väga rahul, eriti meeldisid mulle igasugused energeetilise puhastuse nipid.

Tänulik Piret

***

Tulin reiki kursusele lootusega, et ehk saab mõnikord abi enesele ja pereliikmetele, ehkki püüdsin oma ootused võimalikult vabaks anda. Valisin just Reeda ja Hingamisstuudio, sest olen vabastava hingamise tundidest saanud usalduse õpetaja vastu ja Reeda suhtumine on andnud mulle vabaduse tunde. Pealegi meeldis mulle selle stuudio asukoht, eriti voolav jõgi, kui aknast välja vaadata. Mulle meeldis, et meil oli väike rühm, mis on kindlasti parem kui suur.

Praegu praktiseerin reikit iga päev ja kui tunnen peopesades sooja jõudu, siis see motiveerib. Kindlasti on vaja järjepidevat kontakti teistega, seetõttu on väga hea, et lisaks kursustele toimuvad regulaarsed praktikapäevad.

Inimesele, kes alles kahtleb, kas tulla reiki kursusele, ütleksin, et otsi ja sa leiad, koputa ja sulle avatakse. Pärast reiki koolitust on elu värvilisem ja huvitavam – selle poole tasub püüelda.

Tänud Sulle!

Lea

***

Sattusin reiki kursustele seoses järsult halvenenud tervisega ning enam ei olnud põhjust, või pigem vabandust, et endaga tegelemist edasi lükata. Leidsin Reeda stuudio kohta info internetist, proovisin ära vabastava hingamise seansi, peale mida võitis Reet minu südame tasakaalukuse ja toetusega, lisaks väike aga hubane ruum tundus turvaline. Tahtsin ennekõike iseennast aidata ja tervendada, enne, kui teisi avitama tõttan.

Kursuselt ei osanud midagi oodata, pigem olin avatud kõigele uuele ja olin valmis õppima ning pühenduma. Meeldis, et kursuse rühm oli väga väike, mis andis intiimse õhkkonna ja piisavalt aega, et reikit praktiseerida ning end kõige uuega harjutada. Olen Reeda kursusega väga rahul, kindlasti ka hind õigustab ennast – Reet on pühendanud meile enda aega ning abistanud südamest reiki teele jõudmisel. Oli väga põnev kogeda kõike enda nahal ja lausa saades kinnitust, et kõik toimib. See on ka käega katsutav, mis on väga huvitav! Praktiseerin iseenda peal reikit, usun reiki jõusse ja kindlasti jätkan valitud teekonda.

Aivi

***

Osalesin reiki kursusel, kuna soovisin vahetut kogemust reiki vahendamisest, et paremini mõista, mis on selle olemus ja kuidas see töötab. Kuna mu soov on tulevikus massööriks saada, leidsin, et reikipraktika tundmine tuleb kindlasti kasuks. Ent läksin Hingamisstuudiosse täiesti ilma ootusteta sellele, mida kogeda tahan, puhta lehena. Motoks expect nothing, accept anything.

Meie grupp oli väike, seega oli lihtne luua isiklik side osalejatega. Tagasiside oli kiire ja vahetu. Pärast kursuse läbimist tundsin, et meel on puhtam, lihtne oli eesmärkidele keskenduda ja nende suunas konstruktiivset tööd teha. Ärkasin kogu nädala jooksul pärast kursust igal hommikul väga vara, täiesti puhanuna ja energiat täis, ning suutsin ilma kohvi või teiste stimulantideta energilisena püsida hilisõhtuni, et järgmisel hommikul taas erksalt üles tulla. Tundsin, et olen vanast ja seisma jäänud energiast puhas, ning see peegeldus ka mu tegudes – tegin täiesti spontaanselt ära paljud ammu tegemist ootavad asjad, kusjuures mõni impulss tuli ka väljaspoolt, kui tuttavad aitasid mul minust sõltumatult asju ära teha või plaane korda saata. Aitäh!

Piret II

***

Käin alates detsembrist korra kuus ühel tööalasel koolitusel, mille põhitees on: kõikvõimalike inimühenduste põhiprotsess on inimese areng. See ei ole tavaline meetodite või tehnikate koolitus, minu jaoks on see pigem isiksuse arendamise koolitus. Sellelt koolituselt sain tõuke joogasse minekuks ja joogast tõuke reikisse. Kõik kolm on minu jaoks huvitavalt omavahel seotud, isegi teemad kattuvad.

Üldiselt võttes otsin vastuseid küsimustele miks me (inimesed) siin oleme ja miks me nii teeme nagu me teeme ja kuhu me nii välja jõuame. Sellepärast siis vaatangi tasapisi ringi…

Pärast reiki kursust ei ole minu elu muutunud, aga mina ise olen oma elu muutnud. 🙂

Praegu teen endale iga päev reikit, tegelen joogaga ja mul on veel üks aeganõudev hobi. Alguses olin mures, et äkki ei jää piisavalt aega, aga eks elus tuleb ikka valikuid teha. Prioriteetide hulgast jäid välja teleka ees tukkumine ja arvutis niisama sonkimine. Hommikuti teen joogat ja õhtuti reikit.

Pärast reiki koolitust olen läbi lugenud ühe selleteemalise raamatu ja teine on pooleli. Olen nüüd kümme päeva söönud ainult taimset toitu – hea ja kerge on olla, riided veel suureks ei ole jäänud. Loodan, et mul jätkub järjepidavust.

Arvan, et koolitusel oli meie eeliseks see, et meil oli väike grupp – saime rohkem individuaalset tähelepanu ja jäi aega ka aruteludeks ning küsimusteks.

Tean, et reiki I kursuse läbimine on alles esimene samm pikal teel.

Tänades

Eve

***

Reiki ja sellega tegelevad inimesed on minu ümber olnud päris mitmed aastad. Ise sellega tegelemise üle hakkasin mõtlema alles sügisel. Teatavat mõju avaldas mulle novembrikuine eraseanss Mai-Agate Väljatagaga ja seal kuuldud sõnum, et minu eluülesanne on saada tervendajaks ning mõningad vestlused veel mulle oluliste inimestega. Ma siis lihtsalt mõtlesin, et annan endale võimaluse ning võibolla aitab see mul veidi parandada oma tunnetust ja taju. Ega ma ausalt öeldes ei osanudki midagi eriti arvata ega oodata, tulin pigem valge lehena. Kontaktreikiga polnud ma tegelikult enne Sinuga kohtumist üldse kokku puutunud.

Mulle meeldis kursuse tore ja sõbralik atmosfäär. Ka see, et sai üldiselt energiaravist teadmisi ja palju küsida ning ka kohe vastused. Pärast kursust olen hakanud reikit kasutanma, kui kusagilt valutab ja sellest ka abi saanud. Korterit olen puhastanud ja tundus, et õhkkond muutus ka paremaks. Kellegi teise peal pole ma oma oskusi veel proovida saanud, nii et ma ei tea, kuidas sealt tagasiside ja kommentaarid tuleksid. Kindlasti on see hea kogemus ennast paremini tundma õppida ning tunnetada energiat. Minu arvates on Sinu terapeudi kogemused väga heaks julgustuseks inimestele, kes tahaksid selles vallas ennast arendada.

Anne

***

Kursustele tuleku peamine ajend oli soov tuua oma ellu rohkem tasakaalu, rahu ja rõõmu. Olen tervisehädade puhul üsna tihti pöördunud ühe imeliste kätega staažika reikimeistri poole, aga mõtlesin, et oleks aeg õppida ennast ise aitama!

Valisin kursuse oma intuitsioonile tuginedes, lisaks sobis mulle hingamisstuudio asukoht (kesklinn!) ja ka õhtused ajad. Kursuse juures meeldis ka selle põhjalikkus, sest mul ikkagi pole nii väga usku koolitustesse, kus reikipühitsuse saab ühe õhtuga.

Koolitusel veendusin, et intuitsioon mind ei petnud, sest mulle sobis väga hästi õpetaja rahulik, toetav ja kuidagi hingestatud õpetamisviis. Ma tunnen, et Reet jagab tarkusi, mis ta on ise läbi tunnetanud, mitte üksnes raamatust lugenud.

Pühitsused olid võimsad, tajusin energia liikumist oma kehas. Ja seltskond oli vahva!

Olen pärast kursust püüdnud ikka iga päev iseendale natuke reikiravi teha. Õhtuti tagab see väga hea une, mul on kapis vaimselt pingeliste aegade tarbeks ka unetabletid, mida pole küll enam ammu tarvis läinud. Lisaks olen tänu Reedale meelde tuletanud, kui rahustavalt mõjub sügav hingamine. Kolmandaks – mul ei ole olnud gripi-perioodil kordagi isegi nohu mitte, köhast rääkimata.

Neile, kes satuvad Reeda kursuse tutvustust lugema, tahaksin öelda, et vaevalt on see juhus, vaid pigem ikka märk – lööge kaasa! Eks enne iga uut algust kipuvad kõhklused pead tõstma, kuid pärast kursuse läbimist jääte kindlasti rahule. Praegu on küll võimalus osa saada väga erinevatest vaimsetest õpetustest, kuid reiki puhul võlub mind selle lihtsus ja ohutus. Pealegi tuletab reiki meelde nii lihtsaid elutõdesid, nagu positiivset mõtlemist ja tänulikkust.

Kristel Rõss

***

Minu uus aasta algas valguses ja rahus. Enne jõule aastal 2012 muutusin kiirete asjatoimetuste ja töö töttu ärevaks, olin väsinud ja kohati lausa ebameeldiv inimene. Hoidsin enda sees palju ja tegin halva asja ajal head nägu. Raske oli – tunded olid minus kinni.
Nüüd – kuu aega pärast Reiki  I astme saavutamist on paljud probleemid leidnud lahenduse ja ka tähenduse.

Väsimust vähem, rõõmu rohkem, pisiasjade märkamine tore. Tegutsen tööl ülesandeid järjestades. Analüüsin vähem. Kokkulepped püsivad paremini meeles ja ma ei käitu hetketujude järgi. Järjepidevalt päevakavas toimetades naudin elu ja oma tegemisi.
Unenäod on selgemad, värvilisemad ja valgemad. Elu on kirkam, naljakam ja müstilisem.

Olen märganud, et kui lähen mingisse ruumi ja kohtun sealsete inimestega, muutub minu ümber ruum ja inimesed just selliseks nagu ise olen. (Vastavalt minu tujudele ja tunnetele.)
Reikit teen endale iga päev. Parem on õhtul peale pesu, kuid päeval töö vahel mõjub kuidagi eriliselt hästi. Oma 6-aastasele lapsele teen ka . Lapsele meeldib ja ta juba tellib naljatledes. Abikaasale olen ka teinud ning ämmalt sain tagasiside, et seljavalu on kadunud.

Kord tegin koerale reikit – koer tuli mulle ise lähemale ja oli päris kaua minu juures. Koera perenaine tahtis, et koer ei hauguks õues tühja asja peale, loodetavasti mõjus, sest perenaine on välja puhanud olekuga. 🙂

Minu kätes on surin väga tihti nt, kui kaotasin kindad, ei saanud õues ilma kinnasteta rahulikult olla. Käte kaudu tahtis pidevalt midagi minust minema lennata. Õnneks kingiti mulle väga soojad ja pehmed kindad.

Meenutades reiki kursust, tundsin end rahulikult. Meeldiv seltskond muutis õhtud mõnusateks koosveedetud aegadeks. Kogesin erinevaid kehas liikuvaid energiavooge ja silme ees oli pühitsuse ajal järjest kirkamad ja selgemad pildid.

Teisel pühitsusel ja häälestusel koos vabastava hingamisega toimus mu kehas midagi väga kummalist. Käed läksid krampi ja paremat jalga ei tundnud. Õpetaja tundis ilmselt seda ja viis mu väga mõnusasse olekusse. Ma avardusin, keha läks lahti ja ma olin suur ja tähtis. Tundsin jumalaid enda kõrval, kes armastasid mind just sellisena nagu ma olen. Ma ei pidanud end tõestama. Olin just selline nagu olin – see oli lihtne ja hea.

Tahan sind tänada Reet selle imelise kogemuse ja tarkade õpetuste eest. Pean veel kindlasti palju õppima ja uskuma ennast. Usaldama veelgi rohkem oma tegemisi, mis pooleli, mis ees. Tänades kõiki enda ümber saavutab elu parema väärtuse.
Käed on minu jõud ja elu.

Palju energiat!
Õpilane Krista

***

 

Reiki mõjus mulle siis, kui seda tegin, pärast kursust pole jätkanud, aga kindlasti vahel teen seda. ….kes soovib tähelepanu ja tajuga tegeleda ja seda suht turvalises budistlikus kontekstis – selleks reiki sobib. Samuti, ta toimib – käte pealepanemine mõjub ja leevendab, on hea. Ja põnev on ka, kellel selliste asjade vastu huvi on.

Hingamisstuudio on selleks päris hubane koht.

Kaspar

***