Naine, üle keskea teadlane ja õppejõud. Kümme hingamissesssiooni.

Doktorikraadiga, erinevaid projekte vedav, mitmes kõrgkoolis loenguid pidav ja tudengeid juhendav naine pöördus Hingamisstuudiosse, kuna ta ei olnud rahul oma hingamismustriga ja pideva rahulolematus-, masendus- ja/või ärevusseisundiga. Ta oli saanud autoritaarse kasvatuse, mis muutis ta ülikorralikuks. Kuigi ta mäletas oma lapsepõlve suhteliselt õnnelikuna, tumestas tema elu nüüd, 50ndates, eaka ema depressiivsus, suur tähelepanu- ja armastusevajadus ning kohati ebaadekvaatne käitumine.

Naine tunnetas oma elus suurt pinget, tohutut kiirust, tähtaegade survet ja tähelepanu killustumist. Temas oli tekkinud hirm, et kõik jääbki nii ja ta muutub lõpuks ebameeldivaks inimeseks, kes ise oma eluga hakkama ei saa, kaotab oma armastatud mehe (sest mehed ju ikka surevad varem) ja jääb koormaks lastele. Ta soovis õppida ennast rohkem armastama, paremini toetama ja tõsta oma enesehinnangut. Soovis olla inimene, kellega on hea ja kerge olla.

Otsustati teha esimene seanss täispikk, järgmised aga lühikesed. Täispikal seansil uuriti naise suhtumist ellu ja tunnete mustreid. Juba esimene seanss oli väga sügav, naine jõudis välja täielikku tühjusesse, kus ei olnud midagi. Protsessist välja tulles koges ta uuesti oma sünnimustreid ning sünnijärgset eraldatuse- ja üksindusetunnet, mis kõiki emast eraldatud vastsündinuid valdab.

Järgnevatel lühiseanssidel tehti läbi erinevaid meditatsioone ja hingati enamasti plaadilt tulevate hingetõmmete ja Reeda öeldavate afirmatsioonide, mõnikord ka lihtsalt muusika saatel. Selgus, et naisele sobisid hingetõmbed ja kindel juhendamine, ebameeldivaid emotsioone tekitas temas lihtsalt muusika saatel hingamine. Kui ei olnud aktsiooni, lõi välja jama ja raske olek. Kord isegi viha ja paanika. Eriti hästi sobis talle hingamisele eelnev massaaž, mis ta kindlalt kehasse tõi ja aitas peast mõtted vabaks lasta.

Andestamise meditatsiooni käigus, kus andestatakse oma emale, isale ja Sisemisele Lapsele, hakkas naine paremini mõistma oma ema. Ta taipas, et ema ootas temalt seda armastust, mida ta tegelikult vajanuks oma noores eas surnud mehelt. Ja tema ise vajas iseseisvumist.

Sisemaailmas hakkas naine nägema selget kontrasti tumeda ja heleda vahel, kusjuures heledat ta hakkas nägema kohe pärast esimestele hingamisseanssidele iseloomuliku käte kanguse üleminekut. Ta tunnetas suuremat kergust nii hingamise ajal kui pärast seanssi. Ka emaga muutus suhtlemine kergemaks ja vabamaks.

Sisemise Lapse tervendamise meditatsiooni saatel hingates jõudis ta Algallikani, ühtsustundeni ja täiesti heleda ruumini. Tunnetas selgemalt oma vajadusi.

Alates seitsmendast korrast hakkas naine hingamise ajal tunnetama säravat meeleolu ja pärast hingamist endas püsivat kergust, mis oli kogu aeg kusagil olemas ja mis valdas teda kohe, kui oli rahulikum hetk. Tema hommikused meditatsioonid muutusid sügavamaks, ta õppis hoidma end püsivalt rohkem keskmes.

Kaheksandal korral, vanade vannete vabastamise käigus jõudis ta äratundmisele, et see suur ühtsuse, rõõmsa kiirgava maailma ja valguse tunne oligi päris ja kogu see negatiivsus, mida ta oli harjunud tundma oli tegelikult petlik.

Ka tema energiatunnetus muutus täpsemaks, ta tunnetas kõiki hingamise ajal kehas liikuvaid laineid ja ka Reeda hingamise ajal vahendatavat reikit.

Ja kümnendal korral nägi ta juba iseennast valgust kiirgava allikana ja kiirgas teadlikult valgust ka oma argipäevastesse hetkedesse, ebameeldivatesse tööülesannetesse ja konfliktsetesse suhetesse.

Naine: Vabastav hingamine annab kindlust, vahendi oma pingetega toime tulemiseks. Väga tore, et ma seda tehnikat nüüd valdan. Samuti olen nüüd teadlikum ja tegelen rohkem enda toetamisega. Ent kindlasti on veel arenguruumi. Hankisin endale lindistatud hingetõmmetega plaadi ja kavatsen hingamisseansse edaspidi kodus jätkata.

Reeda siiras toetus, inimlik soojus ja panustamine on täiendav hüve, mis annab kõigele inimliku mõõtme. Tajun kahtlusteta, et energia, mis Reeda kaudu tuleb, on reaalselt olemas ja toimib. Tundsin ja aktsepteerisin seda.

Arvan, et iga inimene võiks ühe vabastava hingamise kuuri oma elus läbi proovida, kuna seal on tunnetuse tasandid, mida muudes olukordades ei koge.

Reet: See vabastava hingamise kuur oli minu jaoks väga arendav. Paljud kliendid nõustuvad kõige minu poolt väljapakutuga tingimuste ja küsimusteta. Muidugi pole enamikel klientidel doktorikraadi 🙂 Tema ei olnud kaugeltki kõigega nõus, ta luges ka ise hingamise ja lõdvestumise kohta erinevatest allikatest, esitas informeeritud seisukohti ja proovilepanevaid küsimusi. Sain temaga vesteldes oma seisukohti kujundada ja üht-teist uut teada. Olen sellise võimaluse eest tänulik, nagu ka võimaluse eest panustada omalt poolt tema teadusvaldkonna toetamisse, mille hea käekäik mulle tõesti väga südamelähedane on ja mis mulle korda läheb, kui mitte rohkem, siis selle võrra, et aidata madalseisust üle üks selle eestvedajatest.

Inimesena on see klient mulle põlvkonnakaaslane, inimlik, lähedane ja mõistetav. Mul oli hea meel näha seda imet, mida hingamine temaga eriti viimastel kordadel tegi, kuni ta jõudis ühtsuse, energia ja rõõmsa kiirgava maailma kogemuseni, kus tema ise suutis kiirata valgust oma argipäeva. Kutsun hea meelega teisigi teadlasi, teadmustöötajaid, teaduste doktoreid ja professoreid kogema tunnetuse tasandeid, mida muudes olukordades ei koge 🙂

Tule hingamisteraapiale Juugakotta!

Hingamisterapeut Reet Karro

© Reet Karro 2015