Keskealine naine, kontoritöötaja, 10 hingamissessiooni

Imekaunis nutetud silmadega Naine pöördus Hingamisstuudiosse, kui mitu kuud oli mööda läinud lahkuminekust elukaaslasega (nimetame teda edaspidi Meheks), kellest ta ei olnud veel üle saanud, ei saanud magada, ega töö juures keskenduda. Tundis sisemuses tunnetetulva, mis tahtsid üles paiskuda, kuid ei osanud neile õieti nime anda, ega lubada endal neid tunda. Lähemal uurimisel selgus, et tegelikult ei tahagi ta Mehest üle saada, vaid armastab teda ikka veel ja sooviks hea meelega jätkata. Suhte oli Naine lõpetanud südant kõvaks tehes ise, kuna Mehel oli armuke. Aga ka veel enne, kui afäär päevavalgele tuli, oli Naisele tundunud, et ta ei ole Mehele eriti oluline, see eelistab sõpru ja hobisid. Vähetähtsana tundis Naine end ka töö juures.

Naine oli pärit paljulapselisest perest, olles seal eelviimane laps. Lapsepõlves ei tundunud talle kunagi, et ta saab piisavalt tähelepanu – emal olid teised lapsed ja pikad tööpäevad, isa oli aga vaikse iseloomuga, ta ei rääkinud peaaegu kunagi midagi, ega andnud märku, mida ta elust või oma lastest mõtleb. Noore täiskasvanuna oli Naine abiellunud ja lahku läinud, elanud pärast seda pikka aega koos lastega suures kitsikuses. Tänaseks oli see lõppenud, aga jätnud oma jäljed. Kogu elu oli Naine kippunud oma vajadusi ära unustama, seades esikohale oma laste ja elukaaslase omad. Nüüd tõi suhte lõpetamisega alanud kriis kõik varasemad valud välja, peas vasardas mõte, et ta ei kõlba naisena ega inimesena mitte kuhugi, ei vääri armastust ega austust.

Hea veel, et ta oli leidnud endale ühe arendava vabaõhuspordiala, mida harrastades tundis kordaminekurõõmu ja mille abil hoidis end vormis. Samuti oli tal toetav sõprusringkond, ka tema ja Mehe ühised sõbrad jätkasid suhtlemist nende mõlemaga ja andsid märku oma toetusest.

Reet ja Naine leppisid üheskoos kokku plaani: Naine teatab Mehele, et ta on muutnud meelt ja oleks valmis teda tagasi võtma kui Mees suudab kindla valiku teha ja armukesega suhted lõpetada. Aga tal ei ole kiire – aega on (et Meest mitte survestada). Seejärel keskendab Naine kogu tähelepanu iseendale – kasvatab enesekindlust ja eneseväärtuslikkuse tunnet, pühendab endale tähelepanu, hakkab ise endale armastavaks lapsevanemaks, millisest ta kogu aeg puudust tundnud on, töötab sisenduste ja afirmatsioonidega. Reet soovitas kliendil osta Louise L. Hay afirmatsioonide raamatu ja ennast igal võimalikul juhul tunnustada ja õppida enesekehtestamist.

Hingamissessioonid andsid muutusteks energiat, muutsid sisemuse kirkaks ja rõõmsaks. Pikkamööda hakkasid sisendused ja hingamisel toimuv vabastamine töötama – enesekindlus ja eneseväärtustamine kasvas, ennastvähendavaid mõtteid jäi vähemaks. Naine hakkas end jälle naisena ahvatlevana tundma. Mingist hetkest hakkas Mees Naisele märku andma, et ta oleks valmis jätkama. Ühiste sõprade üritused viisid neid aeg-ajalt kokku ninapidivestlusteks ja isegi tantsuõhtuteks. Pealtnägijad kommenteerisid, et tore on näha armunud inimesi :). Kümnendale seansile tulid Naine ja Mees koos.

Naine: Kui mu elukaaslane üles tunnistas, et ta on armunud kellessegi teisesse, tundsin, et kogu mu maailm varises hetkega kokku. Reeda juurde läksin mõttega oma valule natukenegi leevendust saada, aga ma ei uskunud ka ise, et juba üks hingamissessioon võib nii positiivselt mõjuda! Tundsin esimest korda elus, justkui oleksin iseendasse armunud. Peale igat sessiooni tundsin, justkui oleksin uuesti sündinud. Tasapisi suutsin hakata rõõmu tundma väikestest, igapäevastest asjadest ning väärtustama seda, mis mul on. Oli ka tagasilööke kui negatiivsed mõtted hakkasid taas võimust võtma, kuid iga hingamissessiooniga jäi tagasilööke vähemaks. Lõpuks mu elukaaslane teatas mulle, et ta soovib mind tagasi ja lõpetas suhted armukesega! Praegu teeme tööd selle nimel, et meie suhe toimima saada, et ei korduks vanad vead mis meid lahkuminemiseni viisid. Tänu Reedale usun, et me saame sellega hakkama!  Suured-suured tänud!

Reet: Kui see klient mulle esimese meili saatis ja oma olukorda kirjaldas, meenus mulle valu, mida mina tundsin, kui mu esimene mees teise juurde läks. Mõtlesin, mis toetust ma ise oleksin tollel hetkel vajanud ja püüdsingi seda pakkuda. Selle kliendiga töötamine oligi minu jaoks suurt äratundmisrõõmu pakkuv ja ühtlasi inspireeriv. Tavaliselt ütlen Algallika afirmatsioone küll ilmeka häälega, kuid ikkagi enam-vähem tavaliselt. Kuna tema puhul oli ülimalt tähtis viia tema alateadvusesse mõte, et ta on oluline, siis kordasin tema hingamise ajal  monotoonse häälega, laulsin ja leelotasin kõikvõimalikes variantides “Sina oled oluline!”.

Seda, et Mees tagasi tuleks, me otseselt eesmärgiks ei seadnud. Mõtlesin, et kui Naine hakkab end igakülgselt väärtustama ja armastama, leiab ta armastava mehe igal juhul. Aga ju nad olid ikka kokku loodud. Muidugi rõõmustas, et nende taasleidmine juba 10 teraapianädala jooksul toimus ja meeldiv üllatus oli, et Mees soostus Naisega viimasele seansile kaasa tulema ja temaga koos hingama. Rõõm oli saada neilt jõulutervituseks imekaunis ateljeefoto neist kui armastavast paarist ja kuulda, et teraapia efekt püsib ka mitu kuud hiljem.

Kutsun ka teisi haiget saanud ja mahajäetud naisi (miks mitte ka mehi) vabastavalt hingama.