Keskealine naine, raamatupidaja, 10 hingamissesssiooni

Oli käinud 16-aastaselt ennustaja juures, kes ennustas, et sureb 39-aastaselt emakakaelavähki. Seetõttu tekkis 40. eluaastal ärevushäire – seatud tähtaeg oli küll möödas, kuid otsis endiselt iga märki sümptomitest, kannatas tujukuse ja ärevuse all. Sai esialgu abi antidepressantidest. Hingamisstuudiosse jõudmise ajaks, paar aastat hiljem, oli suurenenud veendumus, et tahab end ise toetada. Oli leidnud toetavat kirjandust, näiteks Josep Murphy „Teie alateadvuse jõud”. Oli märgatavalt parandanud suhet abikaasaga, kellega oli enne seda elanud juba kümme aastat kõrvuti nagu kaks sõpra. Oli leidnud endale väga head ja toetavad sõbrad ja töökaaslased, tundis rõõmu suhetest ja vaba aja veetmisest.

 

Enne seansside algust olid põhilisteks vaevusteks kuumahood, pearinglus, ärrituvus, tujukus ja vahepeal uuesti tekkinud paanikahood. Kuigi tundis end esimeste seansside ajal väga mõnusalt ja lõdvestunult, kehas surisemas energia, muutus ärevus esialgu seanssidevahelisel ajal isegi suuremaks. Seejärel koondus ärevus paarile hingamisjärgsele päevale, muu aeg oli ärevusevaba. Kümnekorralise tsükli lõpu poole oli ärevus kadunud ja meelerahu suurenenud. Klient hakkas rahulikumalt ja mõistvamalt suhtuma käitumistesse ja asjaoludesse, mis teda varem olid ärritanud või rivist välja löönud. Kadusid öine higistamine ja paanikahood.

 

Kümne korraga jõuti läbi teha kõik Binnie A. Dansby protsessitöö küsimustikud, läbi arutada teemad. Hingamisel oli kliendil esialgu raskusi piltide esilemanamisega, kümne korra lõpu poole tuli silme ette ka spontaanseid värve ja pilte.

 

Naine: Enne kui tablettide järgi haarata, tasub proovida ennast teistmoodi toetada. Närvisüsteemi seisukohalt tasub endaga kindlasti tegeleda, tegeleda oma mõttemaailmaga, vabastavalt hingata, kusjuures eriti kasulik on lugeda samal ajal mõnd mõtteviisi muutvat raamatut. Kindlasti jätkan endaga tegelemist ka edaspidi. Sõitsin kümne korraga läbi üsna pika maa, kuid ma ei kahetse seda, julgen kõigile soovitada. Arvan, et kui ma siia poleks tulnud, sööksin juba ammu antidepressante. Kulutatud aeg ja raha olid seda väärt.

 

Reet: Tunnustan seda klienti, et ta teadis selgelt, mida tahab, ja julges hingata. See klient tuli uuesti hingama, isegi kui ta ärevus esialgu suurenes. Tegelikult on see tavaline tervenemise muster – meie probleemid ja ka tervisehäired tulevad kõigepealt hästi nähtavale, kroonilised haigused võivad muutuda ägedaks, ikka selleks, et saaksime nendega tegeleda, kinkida neile tähelepanu ja armastust ja lõpuks nad lihtsalt sulanduvad selles. Selle naise ärevushäire taandumine on julgustandev kogemus, soovitan seda teistelegi.