Mees, 25, magistrant, programmeerija. Kümme hingamissessiooni.

Kuna päevakorral oli keeruline erialavaliku küsimus, tekkinud huvi iseenda ja oma potentsiaali vastu ja soov leida õige eriala, soovitas sõber vabastavat hingamist. Klient tegeles ühe mehise spordialaga. Kui ta sellega seoses ühel nädalavahetusel tugeva valuga närvipõletiku sai, küpses otsus aeg maha võtta ja rohkem endaga tegeleda. Klient valis eri terapeutide vahel nende kodulehtede põhjal, Hingamisstuudio leht tundus talle kõige usaldusväärsem.

Esmakordse hingamise eelses konsultatsioonis 2011. aasta oktoobris selgus, et klient on väga võimekas ja teeb väga intensiivselt tööd: õpib, kirjutab magistriprojekti, töötab tarkvarafirmas, treenib ja võistleb, loeb erialast kirjandust ja lisaks edu, motivatsiooni ja personaalse efektiivsuse saavutamist kajastavat lektüüri. Vaatamata suurele vaevanägemisele ei tunne ta end eriti enesekindlana ega edukana.

Protsessitöös tuli välja, et klient tundis end lapsepõlves hüljatuna, sest pärisisa polnud tema sündi kunagi soovinud ja jättis pere juba poja varases lapsepõlves maha, kasuisaga oli aga suhe halb. Selgusid tervenemist vajavad kohad tema mustrites.

Hingamisel selgus, et tänu võimsaks treenitud rinna- ja seljalihastele hingab see klient jõulisemalt kui enamik teisi inimesi ja tänu sellele suudab ta ühe hingamisprotsessiga vabastada ja luua rohkem, kui tavaline inimene mitmega. Hingates tunnetas klient, kui ääretud on tema tegelikud jõuvarud, tundis, et ta on võitmatu ja sai mitu head uut mõtet. Kuna hingamine ja meetod sobisid, otsustati hingata nädalaste vahedega kümme korda järjest.

Järgneval üheksal korral töötati läbi kõik Binnie A. Dansby protsessitöö küsimustikud, uuriti lapsepõlve, suhteid, andestamist, eesmärkide manifesteerimist, küllusteadvust, raha kliendi elus. Hingamised olid sama intensiivsed ja erakordselt jõulised. Selle aja jooksul tekkis lõpetatuse tunne oma lapsepõlve suhtes – minevik oli möödas, oli rikastanud klienti kogemuste ja mõistmisvõimalustega, ei takistanud nüüd enam kuidagi tema edasiliikumist. Paranes närvipõletik. Töö juures hakati märkama tema suurenenud enesekindlust ja otsustamisvalmidust. Pingelistel hetketel pöördusid kõigi pilgud tema poole, uskudes, et just tema teab, mida teha. Klient hakkas ka ise end töötajana rohkem väärtustama. Selle kinnituseks küsis ta palka juurde. Kuna palka juurde ei antud, hakkas ta märkama, et töökoht oli saanud tema teiste eesmärkide täitmisel juba takistuseks ja energiaröövliks, aeg-ajalt nappis sellepärast uneaegagi. Ta tegi pärast põhjalikku kaalumist läbimõeldud otsuse töölt lahkuda ja hakata täisajaga magistritööd kirjutama, võites niimoodi aega üliõpilaselu, treeningute ja enesearenduse jaoks. Ilma hingamisest saadud enesekindluseta oleks nii kardinaalse elumuutuse tegemine märksa närvesöövam olnud.

Hingamisseanssidel kohtus klient oma kõrgema Minaga, nägi selgeid visioone nii lähi- kui kaugema tuleviku kohta, võimalusi oma elu ja suhete parandamiseks. Suurenes eneseusaldus ja oskus oma emotsioone juhtida, mõtted muutusid positiivsemaks ja ennast toetavamaks. Hakkas paranema tema suhete kvaliteet, ta hakkas nautima olemasolevaid suhtlemisvõimalusi, muutus kirglikumaks ja energilisemaks.

Mees: Õppisin ennast paremini tundma. Tunnen ennast oluliselt enesekindlamana, võimekamana ja positiivsemana, võrreldes ajaga, kui hingamisega alustasin. Vahepeal seganud seljavigastuse paranemine kiirenes hingamise käigus, peagi sain jälle treenida ja võistelda.

 Alustada tuleks eelarvamusteta suhtumisest vabastavasse hingamisse.Kui sisetunne ütleb, et vabastavast hingamisest võiks abi olla, tasub seda kindlasti teha.

Reet:  Selle kliendiga töötamine oli mullegi avastusterohke ja kindlasti rahuldust pakkuv. Treenitud rinnalihaste tõttu hingas ta võimsalt ja tema seansid olid väga intensiivsed. Noore inimese kirglikkusega võttis ta ette ja hingas läbi ühe teema ja valdkonna oma elust teise järel. Temaga toimuvad muutused olid suured ja silmaganähtavad. Teemad, mis ta oli ette võtnud, tervenesid ja ei häirinud teda enam. See inimene võiks olla innustavaks eeskujuks paljudele. Olen kindel, et tulevikus me veel kuuleme temast ja tal õnnestub täita oma kõrged eesmärgid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga