India peamassaaži klientide muljed ja kogemused

India peamassaaž ei hõlma ainult pead, vaid ka kaela, õlgu ja käsivarsi.  Käsitletakse mitmeid olulisi energiapunkte ja avatakse ülakeha energikanalid, mis paneb energia liikuma terves kehas.

Keskealine mees, käis peamassaažis 7 korda, kaks korda nädalas:

Kestev töö- ja elupinge oli kaasa toonud pingepeavalud, unetuse, ülekaalu ja pealae kiilanemise. Klient oli saanud kinkekaardi neljaks korraks, mida ta soovis kasutada hästi intensiivselt – kaks korda nädalas, et massaaži efekt tõeliselt ilmneks. Õliks oli juuste kasvu stimuleeriv orgaaniline külmpressitud kookosõli.

Selgus, et tema keha on tundlik ja massaažile vastuvõtlik, pea energiakanalid aga üsnagi ummistunud, mis võis olla üks juuste väljalangemise põhjuseid. Reet võttis paljaku töötlemise oma südameasjaks ja masseeris seda iga kord eriti põhjalikult. Samuti vestles ta iga kord paljaku piirkonna karvasibulatega, paludes neid uuesti tööle hakata.

Esimesel korral tundis klient suurt pingelangust ja mõnusat enesetunnet. Tema kehas algas puhastusprotsess. Iga järgmise korraga muutus lõdvestus sügavamaks, energiakeha aga aktiivsemaks. Neljandal korral märkas Reet, et paljaku mõõtmed on hakanud kahanema, selle keskelt jookseb mööda pea keskjoont (mida mitmed selle massaaži võtted tugevalt töötlevad) väikeste noorte karvakeste riba. Kuna efekt oli nii hea, soovis klient teha täieliku 7 korra kuuri ja tellis veel kolm korda. Needki olid järjest lõdvestavamad ja avardavamad.

Seitsmendal korral tundis Reet kliendi energiakanalite täielikku avatust. Pealael purskasid otsekui tillukesed energiafontäänid. Ülejäänud juuksed olid muutunud nii kohevaks, paljaku mõõtmed vaevumärgatavamaks ja keskosa uued juuksed jällegi nii märgatavaks, et teatud nurga alt vaadates ei olnud üldse aru saada, et pealael mingi hõrenemine oleks. Klient oli hakanud väga hästi magama ja tegi võimaluse korral mõnusa lõunauinaku ka päeval. Söögiisu oli tunduvalt vähenenud, mistõttu kaal oli hakanud kahanema. Meeleolu oli hea, ülepinge peaaegu kadunud.

Klient: Igati rahul. Kui ma jaanuari keskpaigas esimest korda tulin, olin päeval tihti närviline, öösel aga korralikult magada ei saanud. Juuksed kadusid pealaelt juba 15 aastat tagasi ühe kriisi ajal, viimasel ajal oli seis stabiilne, aga ega ma selle üle rõõmus olnud, samuti kehakaalu üle. Sisemiselt oli tunne, nagu oleksin kusagil kinni ja välja pääseda ei oska. Samas olin üsnagi skeptiline kõige uudse suhtes.

Juba esimese korra ajal tekkis uskumatu tunne – kas selline pingelangus on tõesti võimalik? Nüüd on minu olukord oluliselt muutunud, oskan sügavalt lõdvestunud mitte ainult massaaži ajal, vaid igal võimalusel ka muul ajal. Tunnetan energia liikumist kehas ja tunnen seesmist vabadust. Olen otsustanud jätkata massaažiseansside võtmist kas või paar korda kuus, et efekt ei kaoks. Soovitan seda teistelegi.

Reet: India peamassaaž on igati lõdvestav ja energiat liikuma aitav massaažiliik, mis mõjub hästi nii tegijale kui saajale. Võtsin selle kliendi paljaku kahandamise ja kehakaalu vähendamise oma südameasjaks ning rõõmustan nüüd koos temaga saavutatud efekti üle. Olen hea meelega valmis aitama teisigi juuste hõrenemisega ja/või ülekaaluga inimesi.

 

Keskealine naine, kogenud hingaja, sai India peamassaaži kompleksteraapia raames:

Tugev vabanemise kogemus pea-kaela vöötmes, mis avas järgnevateks seanssideks.

Reet: Tervele ja puhta organismiga inimesele, kelle keha ei pea kõrvaldama ebatervislikus toidus, ravimites, tubakasuitsus ja alkoholis sisalduvaid toksiine, on India peamassaaž hea sissejuhatus vabastavale hingamisele. Energiakanalid avanevad ja hingamise vägi saab rohkem vabastada ja tervenemist nõudvat pinnale tuua. Saastunud organismiga inimesele võiks kahele puhastavale teraapiale järgnev puhastusprotsess olla liiga äkiline, sellepärast ma seda kõigile ei soovitagi.

 

Keskealine naine, kogenud hingaja, käinud peamassaažis 3 korda:

India peamassaaži soovisin vahel esinevate tuulest tingitud  peavalude tõttu. Peavalu andis järgi täpselt nädal hiljem ja mõju kestis meeldivalt kaua. Parem meeleolu ilmnes kohe peale seanssi, kuid kestis lühiaegselt. Samuti olen rahul oma juuksekasvu ja tihedusega. Arvan, et see kuluks ära teistelegi, kes tuulest põhjustatud peavaludega hädas on.

Reet:  Peavalud on India peamassaaži klassikaline näidustus, püsivama mõju saavutamises võiks seansid olla regulaarsed. Teraapilise efekti annab 7-10 seanssi järjest nädalaste vahedega, millele ideaaljuhul järgneb 1-2 kuu pärast veel 7-10 seanssi.

 

Noor neiu, gümnaasiumiõpilane, esineb Aspergeri sündroom. Käinud aasta jooksul kokku 8 korda.

Neiu ema: Otsustasin tuua tütre India peamassaažile tuju parandamise ja energiate tasakaalustamise eesmärgil. Mõjus tujuparandavalt, tasakaalustavalt, stabiliseerivalt, meeldivalt. Umbes 4x käimise järel hakkasid juuksed kasvama pikemaks.(vahepeal olid sagedased värvimised ilmselt juuksekasvu jätnud poolpikale pikkusele pidama). Ka juuste väljalangevus vähenes tunduvalt. Samuti vähenes vajamineva ravimi kogus – tujuparandava ravimi võtmise sagedus läks tavapärasest igapäevasest ülepäevasele.

Edaspidi sooviks jätkata, eriti talvisel pimedal poolaastal mõjub tujuparandavalt. Tegelikult võiks ta massaažis käia isegi veel sagedamini ja regulaarsemalt, aga kiiresse elutemposse pole lihtsalt võimalik mahutada.

Arvan, et India peamassaaž sobib inimesele, kes on märganud, et juuksed on värvimistest ja/ või vitamiinivaegusest väsinud, ega taha enam kasvada pikkusesse. Aga ka neile, kes tahaksid lisa- või abivõimalust vaimuhäirete puhul. Eriti talvisema-pimedama aastaaja kvaliteetsemaks üleelamiseks.

Reet: Selle neiu juures oli huvitav see, et ta tuli tuju parandamiseks, kuid sai lisaks sellele tugevad pikad juuksed. Mul on hea meel ka vajamineva ravimikoguse vähenemise üle. See võiks olla hea idee ka teistele, kes soovivad tujuparandava ravimi doose vähendada.

 

Vanem naine, käinud India peamassaažis 10 korda 1-2 nädalaste vahedega.

Tellis India peamassaaži, kuna oli kimpus juuste väljalangemisega – neid langes välja lausa peotäite kaupa. Seostas seda vererõhuravimiga, mille kõrvalmõjude hulgas juuste väljalangemist ka nimetatud oli. Samal ajal kurtis tema tütar, Reeda tuttav, et emal on iseseisvus liiga vähene, tahab vahetpidamata tütre seltsis olla, kurdab ja hädaldab.

Esimesel korral tundis klient, et meeldib ja sobib. Ta otsustas tellida ühe korra veel. Siis oli juuste juures juba märgata muutust – neis oli rohkem elu. Klient otsustas läbi teha korraliku ravikuuri – 10 korda, kuna pensionärina oli tal selleks ka aega.

Järgnevate nädalate jooksul jäi juuste väljalangemine täiesti ära, võib-olla aitas kaasa ka vererõhuravimi vahetamine. Juuksur kiitis klienti elujõuliste juuste eest. Käsivarred ja büst muutusid pringimaks, olekusse tuli reipust. Märgatavaks muutus tuju paranemine ja stabiliseerumine. Klient hakkas aktiivsemalt vaba aega sisustama, tihedasti päevakeskustes käsitöötubades ja arendavatel üritustel käima. Tütar rõõmustas, et ema saab oma asjadega paremini hakkama, kurtmise asemel tegutseb ja on üldse hoolitsevamaks muutunud.

Reet: nagu näha, on neid, kes pöörduvad emotsionaalsete probleemide pärast, kuid saavad lisaks tugevad, elujõulised juuksed. Ja ka neid, kes tulevad juuste väljalangemist peatama ja saavad boonusena reipa oleku. India peamassaaž sobib igas vanuses inimestele ja parandab kogu seisundit, mitte ainult juuste oma. Soovitan järele proovida, kuidas see just teile mõjub.