Kursuse eesmärk on õppida kasutama eri hingamistehnikaid, muutudes ajapikku järjest täiuslikumaks hingamistehnikate valdajaks ja vabamaks hingajaks. Iga kord tutvume mõne uue hingamistehnikaga, harjutame seda ja siis integreerime seda varem õpitud tehnikatega täispika hingamisseansi jooksul. Enne hingamist tantsime ekstaatiliselt, kogu keha liikuma pannes ja kõiki energiaid äratades. Saame endale ka kolmeks kuuks enesearengu tugigrupi.

Hingamistöö on uus ja pöördeline enesearengu ja enesetervendamise meetod.
See õpetab meid hingama nii, et saavutaksime tipptaseme, optimaalse tervise ja kõrgeima potentsiaali.
Võime omandada samad ebatavalised teadmised, oskused ja kõrgendatud seisundid, mis olid kunagi jõukohased vaid suurtele meistritele, joogidele, pühakutele, gurudele, tippsportlastele ja sõdalastele aastatepikkuse treeningu abil. /…/
Hingamisteraapia kolm tähtsaimat elementi on
- teadlikkus (Ärkan üles!)
- lõdvestus (Lasen vabaks!)
- hingamine (Võtan elu ohjad enda kätte!)
Põhineb kahel põhiideel:
1. Enamike inimeste hingamissüsteem ei funktsioneeri optimaalsel tasandil.
2. Kui hingamine juba on vaba ja terve, muutub see terapeutiliseks vahendiks.
(Dan Brulé)
Hingamisvabadus on meie põhiõigus. Ometi rakendavad paljud seda vaid minimaalsel määral ja viimasel ajal on mitmed valmis selle üldse käest andma. Meie kursuse eesmärk on õppida hingama vabamalt ja täielikumalt ning tunnetada ennast mängu juhtijana, mitte saatuse mängukannina. Võtta hingamisvabadus ja enesejuhtimine täielikult enda kätte.
“Hingamisvabadus” koosneb kümnest järjestikusest hingamistöötoast, mis pühendatud kindlatele hingamistehnikatele ja nende rakendusvõimalustele. Iga kohtumise alguses jagame oma protsessi. Hingamise eel räägime teemakohasest hingamistehnikast ja selle võimalustest, demonstreerime seda ja teeme selle praktiliselt läbi. Lisaks tantsime. Hingamisseansi ajal hingame osa aega teemakohase tehnika abil, ülejäänud aja aga kõiki eelnevalt õpitud tehnikaid rakendades, muutudes ajapikku järjest täiuslikumaks hingamistehnikate valdajaks ja vabamaks hingajaks. Kohtumiste vaheajal harjutame tehnikat iga päev 2-3 korda päevas. Kuna kohtume regulaarselt 10 korda, saame endale selleks ajaks enesearengu tugigrupi ja liigume selle ajaga tuntavalt edasi.
Kursuse eel, ajal ja järel on soovitatav järgida ka tervisliku toitumise, piisava joomise ja küllaldase liikumise nõudeid ning hoiduda võimalusel ravimite ja meelemürkide tarvitamisest, et endale mitte eluviisidega ise takistusi tekitada.
Töötubade teemad:
28.01 „Sissejuhatus teemasse. Põhilised vabastava hingamise tehnikad”
04.02 “Sidekude liikumapanev tants ja kogukehaliikumine”
11.02 “Keha energiaaudit ja kogu keha läbihingamine”
18.02 „Enese tasakaalustamine hingamisega. Regulaarne pausidega hingamine.”
*** vaheaeg ***