10 kohtumisega vabastava hingamise kursus “Rõõm ja kindlus” Tartus

Kursuse eesmärk on saavutada vaba, liikuv, rõõmus ja sihiteadlik olek. Kasutame selleks uusimaid, kaasaegseid materjale, harjutusi ja meditatsioone. Hingame vabastavalt, tegeledes oma elu oluliste teemade ja kvaliteetidega. Lisaks sellele liigume, tantsime, vaatame iseendasse ja täiustame end.

Hingamine on tähtis võti meie energiataseme, meeleolu, seisundi ja enesetunde mõjutamiseks.

Hingamisteraapias kasutatakse hingamissageduse ja -tempo, hingamiskanali (suu/nina) ja tähtsaima tööd tegeva piirkonna (rind/kõht) sihipärast muutmist, et saavutada soovitud eesmärk. Viimaseks võib olla nii rahunemine ja lõõgastumine, kui allasurutud emotsioonide ülestoomine ja endast läbi voolata laskmine. Saame parema kontakti oma sügavama olemusega ja samas ka kõiksusega. Lõõgastumine ja hingamisprotsess virgutavad meie kehas elujõudu (pranat), mis uhub oma teelt kõik takistused, seisva energia ja blokeeringud.

Eesti keeles on sügavat ühendatud hingamist hakatud nimetama vabastavaks hingamiseks.

Kõige tõhusam on hingata vabastavalt kord nädalas kindlal nädalapäeval. Sellepärast pakume juba üheksandat aastat soovijaile võimalust osaleda regulaarsetel grupikoolitustel, mis koonduvad kindla teema ümber, moodustades sarju või kursuseid.

Kursuse kokkupanija ja läbiviija, hingamisõpetaja Reet Karro on õppinud hingamisteraapiat Binnie Dansby, Eryk Dobosz Nisarga ja Dan Brulé juures. Sarja materjalides kasutab ta Anodea Judithi teoseid. Anodea Judith on põlisusu vaimulik, psühholoogiamagister ja filosoofiadoktor terviseteaduste alal, kes ühendab oma uurimustes psühholoogia, psühhoteraapia, sotsioloogia, ajalooteaduse, mütoloogia, põliskultuuride, bioenergeetika, jooga, šamanismi ja müstilise spirituaalsuse uuringud.

Sarja kohtumised ühendavad hingamisteraapia, tantsuteraapia, liikumisteraapia, muusikateraapia ja aroomiteraapia võtted, nii nagu seda tehakse Biodünaamises Hingamises ja Trauma Vabastamises, ühes juhendaja Reeda õpitud hingamisteraapia süsteemis.

“Rõõm ja kindlus” koosneb kümnest töötoast, esimene on sissejuhatav ja seitse pühendatud kindlatele kvaliteetidele ning nendega seotud aspektidele. Kaks viimast aga nende vahel liikumisele ja seoste loomisele.

Sarja teemad:

29. 01  Sissejuhatav kohtumine. Vabastava hingamise tehnika ja selle võimalused.

05. 02 Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Ellujäämine ja maandatus“.

12. 02 Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Seksuaalsus ja emotsioonid“.

19. 02  Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Vägi ja haavatavus.”

– Koolivaheaja nädal –

05. 03  Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Armastus ja suhted.”

19. 03  Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Suhtlus, väljendus, loovus.”

26. 03  Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Intuitsioon ja visioon.”

02.04  Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Tunnetus ja teadlikkus.”

09.04  Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Manifesteerimine ja vabastamine.”

16. 04 Vabastava hingamise õpituba muusika, tantsu ja liikumisega “Rõõmu ja kindluse hoidmine.”

Kursuse kokkupanija ja koolituste läbiviija Reet Karro on kvalifitseeritud ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeut, sertifitseeritud Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise juhendaja ning reikimeister-õpetaja. Hingamiskoolitusi on ta korraldanud ja juhtinud alates 2011. aasta kevadest. 

Kokkusaamised toimuvad Karlovas, Saekoja 36a III korrusel, Juugakoja nägusates, heade proportsioonidega ja hingamiseks kohandatud ruumides.

Soovi korral võib kaasa võtta oma veepudeli, soojad sokid ja pehme peaaluse ning oma lina või pleedi joogamati peale (joogamatid ja pealevõetavad pleedid on olemas).

Igakordne kestus 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30

Põhisarja hinnad:

10 korda 110/100* € (kui maksta korraga või 2-3 osas ette)

5 korda 58/50* € (kui maksta korraga või 2 osas ette)

3 korda 35/30* € (kui maksta korraga ette)

1 kord  12/10 €

* – sisaldab tagastamatut käsiraha 10€

Soodushind kehtib õppuritele, pensionäridele, töötutele.

Tasuda saab ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2019015. Seletuseks “Hingamiskoolitus(ed)” ja kuupäev(ad) või sularahas kohapeal.

Palume registreeruda siin.

Info: Reet Karro      reet@juugakoda.ee      tel 56 49 27 69