Vägi ja haavatavus – päikesepõimiku tasakaalustamise õpituba vabastava hingamisega Tartus

Räägime päikesepõimikust filosoofiadoktor Anodea Judithi kaasaegse tšakrakäsitluse võtmes, teeme harjutusi, mediteerime ja hingame vabastavalt, keskendudes päikesepõimikule ja tema funktsioonidele. Lõpetame kogetu jagamisega teetassi juures.

Vabastav hingamine on psühhospirituaalne tehnika, mis leevendab emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid, alandab stressitaset ning aitab saada parema kontakti tunnetega, teadvustada oma tegelikke vajadusi, leida endas rõõmu, harmooniat ja tasakaalu ning suurendada loomingulist potentsiaali.

Ida tervendussüsteemides tuntud seitsme tšakra õpetuse järgi on ülakõhu keskel või 3 sõrmelaiust nabast kõrgemal paiknev päikesepõimik päikesekollast värvi. See on seotud meie seedimise, ainevahetuse ja intiimsfääriga ning mõjutab meie eneseteadvust, aktiivsust ja mõjukust.

Filosoofiadoktor Anodea Judithi kaasaegse tšakrakäsitluse järgi asub energeetiline päikesepõimiku keskus meie füüsilises-anatoomilises närvipõimikus nimega päikesepõimik ning kujuneb välja ajaperioodil pooleteise aasta vanusest 4. eluaasta lõpuni. Tema funktsioonid on vägi, tahtejõud, vitaalsus, ja eneshinnang.

Päikesepõimik võib korrast ära olla nii ülidomineerival, üliagressiivsel, ülikontrollival, üliagressiivsel kui  ka nõrga tahtejõuga, madala enesehinnanguga, liigpassiivsel, pikaldasel või hirmunud inimesel.

(Allikas: Anodea Judithi raamat “Eastern Body, Western Mind”).

Õpitoas räägime päikesepõimikust, teeme harjutusi, vajadusel õpime hingamistehnikat ja hingame vabastavalt Anodea Judithi meditatsiooniteksti saatel, uurides ja tasakaalustades oma päikesepõimikut.

Õpitoa ettevalmistaja ja läbiviija Reet Karro on kvalifitseeritud ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeut, sertifitseeritud Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise juhendaja ning reikimeister-õpetaja. Hingamiskoolitusi on ta korraldanud ja juhtinud alates 2011. aasta kevadest. 

Kokkusaamine toimub Karlovas, Saekoja 36a III korrusel, Juugakoja nägusates, heade proportsioonidega ja hingamiseks kohandatud ruumides.

Soovi korral võib kaasa võtta oma veepudeli, soojad sokid ja pehme peaaluse ning oma lina või pleedi joogamati peale (joogamatid ja pealevõetavad pleedid on olemas).

Aeg: 11. oktoober 2018.

Kestus 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30.

Tasuda saab ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2018016. Seletuseks “Õpituba” ja kuupäev või sularahas kohapeal.

Palume registreeruda siin.

Info: Reet Karro      reet@juugakoda.ee      tel 56 49 27 69

Põneva kohtumiseni!

Share Button