Armastus ja suhted – südametšakra tasakaalustamise õpituba vabastava hingamisega Tartus

Räägime südametšakrast filosoofiadoktor Anodea Judithi kaasaegse tšakrakäsitluse võtmes, teeme harjutusi, mediteerime ja hingame vabastavalt, keskendudes südamele ja tema funktsioonidele. Lõpetame kogetu jagamisega teetassi juures.

Vabastav hingamine on psühhospirituaalne tehnika, mis leevendab emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid, alandab stressitaset ning aitab saada parema kontakti tunnetega, teadvustada oma tegelikke vajadusi, leida endas rõõmu, harmooniat ja tasakaalu ning suurendada loomingulist potentsiaali.

Ida tervendussüsteemides tuntud seitsme tšakra õpetuse järgi on rinnanibude kõrgusel paiknev südametšakra helerohelist värvi. See on seotud meie hingamise, vereringe ja tunnetusega ning mõjutab meie süütuse tunnet, empaatiat, tänutunnet ja kaastunnet.

Filosoofiadoktor Anodea Judithi kaasaegse tšakrakäsitluse järgi asub südametšakra meie südamepiirkonnas ning kujuneb välja ajaperioodil 4.-7. eluaastani. Tema funktsioonid on armastus, suhted, tasakaal, kaastunne ja eneseaktsepteerimine.

Südametšakra võib korrast ära olla nii kaassõltuval, nõrkade piiridega, possessiivsel, armukadedal, ülihäbelikul, eraklikul, üksildasel, empaatiatundeta, kibestunud kui ülikriitilisel inimesel. Sõltuvustele kalduvad inimesed võivad korrast ära südametšakra puhul hakata kuritarvitama alkoholi, tubakat (suitsetamist), suhkrut, marihuaanat või jääda sõltuvusse armastusest.

(Allikas: Anodea Judithi raamat “Eastern Body, Western Mind”).

Õpitoas räägime südametšakrast, teeme harjutusi, vajadusel õpime hingamistehnikat ja hingame vabastavalt Anodea Judithi meditatsiooniteksti saatel, uurides ja tasakaalustades oma südametšakrat.

Õpitoa ettevalmistaja ja läbiviija Reet Karro on kvalifitseeritud ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeut, sertifitseeritud Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise juhendaja ning reikimeister-õpetaja. Hingamiskoolitusi on ta korraldanud ja juhtinud alates 2011. aasta kevadest. 

Kokkusaamine toimub Karlovas, Saekoja 36a III korrusel, Juugakoja nägusates, heade proportsioonidega ja hingamiseks kohandatud ruumides.

Soovi korral võib kaasa võtta oma veepudeli, soojad sokid ja pehme peaaluse ning oma lina või pleedi joogamati peale (joogamatid ja pealevõetavad pleedid on olemas).

Aeg: 18. oktoober 2018.

Kestus 2 tundi 15 min, kell 18.15-20.30.

Tasuda saab ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2018016. Seletuseks “Õpituba” ja kuupäev või sularahas kohapeal.

Palume registreeruda siin.

Info: Reet Karro      reet@juugakoda.ee      tel 56 49 27 69

Põneva kohtumiseni!