Biodünaamilist hingamist ja trauma vabastamist tutvustav töötuba kehatöö ja hingamisega

Giten Tonkovi loodud teraapiasüsteem Biodünaamiline Hingamine ja Trauma Vabastamine ühendab sügava ühendatud hingamise uudsete teadlike liigutustega, kehateadlikkuse meetoditega, kehatöö ja meditatsiooniga. Selle oskuslikul kombineerimisel turvalise ümbruse ja õige järgnevusega, saab vabastada füüsilistest ja mentaalsetest struktuuridest seal kaua hoitud traumasid ja allasurutud emotsioone. Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastamine põhineb Wilhelm Reichi kehale orienteeritud terapeutilisel lähenemisel ja pingevööndite süsteemil. Lisaks on see ühendatud Peter Levine’i pehme ja õrna trauma vabastamise meetodiga. Selle süsteemi abil saame lahti lasta negatiivsest enesekujundist, hirmust, kroonilisest pingest ja füüsilisest valust. Liigume emotsionaalsesse vabadusse ja saame tagasi vabad, graatsilised liigutused ning piiranguvaba hingamise. Avaneme teiste ja iseenda aksepteerimisele ning elu kõigi võimaluste julgele ja vabale nautimisele.

Vahemärkus: meetod sobib tervetele ja füüsiliselt suutlikele inimestele. Biodünaamiline hingamine ja trauma vabastamine ei sobi kõrge vererõhu ja südame-veresoonkonna haiguste, kasvajate, psühhiaatriliste haiguste jms korral. Hea ei ole tugev ülekaal. Lapseootel naistele on turvalisem meetod Algallika Protsess ja Hingamistöö. Kahtluse korral küsige nõu!

Biodünaamilist hingamist ja trauma vabastamist õpetab USAs tegutsev Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise Instituut, mis ühendab psühhoteraapia, kehatöö ja hingamise nii kehast kui meelest trauma vabastamise eesmärgil. Seni on Eestile lähim biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise terapeutide väljaõpetamise koht Poola, kuid väljaõpe loodetakse tuua lähimas tulevikus ka Eestisse.

Tartus Hingamisstuudios/ Juugakojas hingamisgruppe juhendav Reet Karro on jõudnud biodünaamilise hingamise terapeudi õpingutel edasijõudnu tasemele. Olles äsja naasnud rahvusvahelise õppeasutuse The Institute of Body-Oriented Healing Arts õppejõu Eryk Dobosz Nisarga järjekordselt terapeudiõppe kursuselt, olles jälle näinud oma silmaga oskuslikult läbiviidud biodünaamilise hingamise seansside kiiret võimestavat mõju ja kogenud seda ka enda peal, soovib ta seda jagada ja jälle teha hingajatega kehast trauma vabastamise ja bioenergia liigutamise harjutusi, tuginedes loetule, läbielatule, õpitule ning kogemustele teise teraapiaameetodi, ALGALLIKA Protsessi ja Hingamistöö terapeudina ja reikimeistrina.

16. 04. töötuba on meetodit tutvustav. Räägime traumast, selle tekkimisest ja kehas hoidmisest, 7 pingevöö süsteemist. Kasutame spetsiaalseid tehnikaid keha avamiseks ja kehaenergia liikuvamaks muutmiseks. Juhul, kui kohalviibijate arv võimaldab, teeme sufi pöörlemismeditatsiooni (pildil). Kui ruumi jääb väheks, teeme lihtsalt sugestiivse muusika saatel harjutusi kehassse salvestunu vabastamiseks. Jätkame energia liigutamist ka hingamissessiooni ajal. Viimane toimub põrandal, mattidel lamades. Sessiooni järel teeme kokkuvõtteid ja jagame kogetut teetassi juures.

Töötuba toimub Hingamisstuudios esmaspäeva, 16.04 õhtul kell 18.15-20.30.

Kaasa palume võtta (kirjutusvahendi ja märkmiku), pehme peaaluse (nt kokkupandud salli), soojad sokid ja veepudeli.

Hind: 10€.

Palume registreeruda aadressil reet@juugakoda.ee või tel/SMS 56 49 27 69.

Kinnituskirja saamise järel võib maksta ette saaja Juugakoda, pank Swedbank, konto IBAN: EE752200221066957510, viitenumber 2018016. Seletuseks “Hingamiskoolitus 16.04″ või sularahas kohapeal.

Info: Reet Karro reet@juugakoda.ee tel 56 49 27 69

Kohtumiseni Juugakojas!