Hingamisõhtu „Roosa. Kõrgem südametšakra. Roosakvarts.” Tartu kesklinnas 27.10.2016

Higher heartRoosa värv väljendab kaastunnet, õrnust, intuitiivsust, hellitusi ja armastust.  See meenutab lapsepõlvemälestusi ja emakuju. See seostub tingimusteta armastuse ja mõistmisega ning hellitustes ühendatud andmise ja saamisega. Roosas peitub lootus, et kõik saab korda.

Kuna roosa tekib punase ja valge segunemisel, leidub temas ühtaegu nii punase tegutsemisjanu kui valge edupotentsiaali ja sisekaemusi.  Selles on punase kirglikkust ja võimukust, mida pehmendab valge puhtus, avatus ja täielikkus.  See asendab punase füüsilise kire õrna armastava energiaga. Mida sügavam on roosa, seda rohkem kirge ja energiat selles väljendub. Mida õrnem roosa, seda rahustavamalt see mõjub emotsioonidele, lahustades viha ja ärritust ning leevendades kibestumust.

Roosa on naiselik ja romantiline, südamlik ja intiimne, mõtlik ja hooliv. Roosa võrgutab ja võlub, mõjub naiselikult ja nunnult, nõuab tähelepanu ning reedab inimese luksusejanu. Roosaga liialdamine ja selle ainueelistamine teistele värvidele võib samas viia lapsikuseni, vastutustundetuseni ja tahtejõuetuseni, mõnikord ka eneseväärikuse puudumiseni. Riietuses on soovitav roosat kombineerida teiste, enamasti tumedate värvidega, nagu tumeroheline või tumesinine.

Mõne õpetuse järgi on roosa ka kurgu ja südame vahel asuv Kõrgem Südametšakra (vt ülemisel pildil).

Kõrgem Südametšakra asub kurgu- ja südametšakra vahel ja on kõrgema teadvuse ärkamise kiirendaja. Selle element on Tuli ning selle tšakraga seonduvad värvid on roosa, magenta , erkvalge ja türkiis.

Kui see tšakra avaneb ja tasakaalustub, pääseme ligi kõrgematele spirituaalse teadlikkuse tasanditele. Sel on tugev seos jumalikkusega  ja Jumala [armastuse, jumalikkuse, loojaenergia, elu] poole pürgimisega. Terve ja tasakaaluka kõrgema südametšakra tunnuseks on ka isetu, tingimusteta armastus.

On võimalik luua joondus 8. tšakra, sakraal- ja juurtšakra alumise TanTieni ning kroontšakra vahel. See on sedasorti energianihe, mis lubab pea ja südame energiakeskustel ning keha ja olemuse emotsionaalkeskusel ühtlustuda.

Kristallidest aitavad Kõrgemat Südametšakrat aktiveerida roosad kristallid, sh roosakvarts.

RoosakvartsRoosakvarts on tingimusteta armastuse õpetaja, armastuse ja suhete ligitõmbaja, usalduse ja harmoonia taastaja, lõpmatu rahu kivi, südametšakra ja Kõrgema Südametšakra puhastaja ja avaja, rahustav traumade ja kriiside korral.

Roosakvarts eemaldab hirmud ja negatiivse energia ning asendab selle armastuse energiaga. Roosakvarts vabastab hirmudest, parandab hingehaavu, arendab kohanemis- ja armas­ta­misvõimet. Kujundab tundemaailma pehmemaks, õrnemaks ja avatumaks. Vaigistab mee­leolude kõikumisi ja ergutab kunstimõistmist. Võib ka väga kalgistunud inimesi suu­nata usaldamise, armastamise, andestamise ja rahumeelsuse poole. Roosakvarts õpetab ümb­rust mõjutama pehmuse ja armastusega.

Roosakvarts avaldab tervistavat mõju südamele, vereringele (vereringehäired, vere­soon­te ahenemised), verehaigustele ja leukeemiale. Kaitseb naistel munasarju ja meestel munandeid, hoides ära nende haigestumise. Aitab viljatuse puhul, kiirendab haavade ar­mistumist (parim koos hematiidiga) ja valutavate luude paranemist. Leevendab depres­siooni, unetust ja kosutab parasümpaatilist närvisüsteemi.

Vabastav hingamine on psühhospirituaalne tehnika, mis leevendab emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid, alandab stressitaset ning aitab saada parema kontakti tunnetega, teadvustada oma tegelikke vajadusi, leida endas rõõmu, harmooniat ja tasakaalu ning suurendada loomingulist potentsiaali. Loe veel: www.hingamisstuudio.ee/vabastav-hingamine/

27. oktoobri hingamisõhtul me räägime roosast värvist, ümbritseme end sellega, kujustame seda. Tutvume Kõrgema Südametšakraga, tema mõjutuspiirkonnaga kehas, piisava lahtioleku, blokeerituse ja liigaktiivsuse tunnustega. Vaatleme tervendavat poolvääriskivi roosakvarts ja tema omadusi.  Hingamise ajal kujustame roosat värvi ja roosasid kristalle, uurime oma Kõrgemat Südametšakrat ja tingimusteta armastust. Rõhutame unistamise, tingimusteta armastuse ja kaastunde olulisust ning hingame endasse vastavaid afirmatsioone. Õhtu tulemusena peaks osaleja tundma end oma emotsioonide ja tõelise loomusega paremas kooskõlas, andestavam ja mõistvam ning oskama kasutada Kõrgemat Südametšakrat toetavaid võtteid, sh enese ümbritsemist roosa värviga, olles teadlik selle värvi omadustest.

Osalejail palutakse riietuda võimaluse korral roosadesse või magentakarva riietesse, kasutada roosasid ehteid või detaile ning võtta kaasa oma kollektsioonis olevaid roosakvartse (poolvääriskive).

Hingamisõhtu toimub Tartu kesklinnas, Vanemuise tänavas. Täpne aadress teatatakse registreerumisel.

Palume kaasa võtta jooga- või matkamatt, magamiskott või tekk, villased sokid ja pudel joogivett.

Õhtu kestab 2 tundi 15 min, kell 19.00-21.15

Hind: ainult see õhtu 15 €,rohkematel õhtutel osaledes soodushind, vt kogu sarja “Värvide vikerkaar 2” kuulutust siit.

Tasuda saab ette Reet Karro FIE a/a EE532200221022815146 või sularahas kohapeal.

Palume teatada tulekusoovist:

Reet Karro  reet@hingamisstuudio.ee tel 56 49 27 69 või registreeruda siin.

Tänu kujutise eest: Chakradoodles