Loeng „Reiki kui ajupoolkerade koostööd parandav ja parasümpaatilist närvisüsteemi aktiveeriv meditatiivne praktika”

MD002567Elu modernses linnastunud keskkonnas pole lihtne. Paljusid vaevab stress ja väsimus. Pea on plaanidest ja mõtetest tulvil, teadlik mõistus ehk vasak ajupoolkera kogu aeg pingsalt töös, „võitle või põgene” reaktsioon (ehk sümpaatiline närvisüsteem) aktiveeritud. Suur osa inimesi ei suuda lõõgastuda ka vabal ajal. Nad käivad trennis, kus tihtipeale kogevad uut stressi. Täielik lõõgastumisvõimalus ei teki ka kärarikkas ööklubis või valju muusikaga peol. Paljud valivad lõõgastumise kergendajaks alkoholi, mis hiljem halva enesetunde ja tervise nõrgenemise näol end kurjasti kätte tasub. Kõik see hakkab pikapeale tervise peale.

Paljud, kes otsivad võimalust õppida lõõgastuma ja oma tervise heaks midagi ära teha, püüavad mediteerida ent ei suuda vaigistada oma mõtteid.

Üks võimalus, mida paljud on kasutanud, on minna reikikursusele. Reiki on lihtne käte pealepanemisega tervendussüsteem, mille rakendamine eeldab viie elujaatava, headust ja tänutunnet rõhutava põhimõtte omaks võtmist.

Juba see muudab elu stressivabamaks ja nauditavamaks. Kuid reikikursusel toimub ka häälestumine reikisagedusele ning õpitakse selgeks kätepositsioonid reiki tegemiseks endale ja teistele ning õpitakse parimaid võtteid. Reikit on kõige parem teha meditatiivses seisundis, suletud silmadega või silmad fookusest väljas. See võte vaigistabki vasaku ajupoolkera ja paneb rohkem tööle parema. Reiki praktiseerija lõõgastub ja tema parasümpaatiline närvisüsteem aktiveerub. Selles seisundis tekibki paranemine ja nii vaimne kui emotsionaalne areng. Praktiseerija võib näha suletud silmalaugude ees värve ja kujundeid. Ta tajub enda kehas või reiki vastuvõtja kehas esialgu sooja- või külmatunnet, hiljem, taju paranedes juba ka nõrka vibreerimist ja tukslemist, millest kogemuste lisandudes tekib ettekujutus keha ja erinevate organite seisukorrast. Intuitsiooni paranedes tekib ülitaju. Inimene hakkab valima tervislikumat toitu, hobisid, eluviisi. Paljud loobuvad sisetunde ajel alkoholist, tubakast ja kohvijoomisest.

2013. aastal asutatud Tartu Reiki Kool, mis on võtnud eesmärgiks meditsiinitöötajate ja avalikkuse informeerimist reiki kasulikkusest, korraldab praktiliselt igal kuul ühe reiki I astme kursuse, mis on reiki tegija ettevalmistuse algetapp. Soovi korral järgneb sellele 3-6 kuud regulaarselt reiki tegemist iseendale ja pereliikmetele, reikipraktikatel osalemist ning II astme kursus, mis on eeltingimus reiki tegemiseks klientidele/patsientidele.

Järgmine 14-tunnine reiki I astme kursus on 18.-19. aprillil, kuhu olete lahkesti oodatud.  Osavõtutasu on 75/80/90 €, olenevalt sellest, kas 25-eurone käsiraha makstakse ette 30/3/0 päeva. Kursusele saab registreeruda siin.

Kolmapäeval, 25. märtsil kell 16.15-17.30, toimub tasuta reiki loeng ja kogemine ning lühike reikikursuse tutvustus Hingamisstuudios, Saekoja 36a-206. Palume registreeruda aadressil reet@hingamisstuudio.ee.

Loengupidaja ja reikikursuse läbiviija Reet Karro on reikimeister-õpetaja alates aastast 2012.  Kolme aastaga on tulnud kogemused ja oskus tulemusrikkalt ja edasiviivalt õpetada. Olles erialalt inglise filoloog ja tõlkemagister, on Reet tõlkinud mitmeid artikleid reiki mõjust.  Üks tõlge “Reiki on ohutu”, on kirjas siin. Võite lugeda ka ingliskeelset reikiteemalist artiklit “What Is Reiki?” väljaandest U.S. News.

Kohtumiseni loengul ja/või kursusel!

Kujutis: http://www.freedigitalphotos.net/