Suurim and on vabadus olla Sina ise – Shanta Gabrieli artikkel

Maailmas praegu ärkav uus elu nõuab meilt reageerimist viisidel, mis on väga erinevad neist, mida oleme kogu aeg tundnud.

Meilt palutakse elada olevikus ja tuua end pidevalt praegusesse hetke tagasi, sest praegushetk on meie ainuke jõupaik.

Samuti palutakse meil elada südames ja väljendada oma kõige autentsemat olemust maailmas. Kui inimesed mulle kunagi soovitasid: „Ole lihtsalt Sina ise!”, ei olnud see kunagi lihtne ja arusaadav mõte. Olin üles kasvades õppinud elama kameeleonina, et ma saaksin armastust ja tunnustust, püüdes olla see, keda teised tahaksid, et ma olen. Muidugi see ei töötanud ja mul ei olnud seetõttu vähimatki aimu omaenda vajadustest.

Sellega koos käis tugev vabaduspüüe, mis ei tundu üllatav, kui ma mõtlen, et ma olin täielikult eraldatud oma vajadustest. Kuid see ongi tõelise vabaduse soov, mis on mind hoidnud mu spirituaalsel teerajal. Tunnen end vabana ainult siis, kui olen harmoonias oma vaimuga. Laienemine oma südamesse ja õppimine elama oma hingeimpulssidest lähtuvalt on olnud suur kasvamise protsess. Usaldus iseenda kui minu hinge nõuete pikenduse suhtes on mind toonud praegusesse aega, sest ainult siin saan ma vastu võtta oma olemise tõe. Minu sees olevas tões peitubki vabadus, mida ma soovin.

Teine otsus, mida meilt palutakse, on eemaldada barjäärid, mis takistavad väljendada meie täielikku olemust, teisisõnu olla kõige autentsem mina maailmas. See ei nõua meilt ainult oma südames olemist, vaid peame üles näitama ka suurt vaprust. See autentne osa meist on meie kõige püham olemus, midagi, mida oleme kaitsnud terveid eluaegu. Paljudel meist on eredad mälestused sellest, kuidas meid brutaalselt karistati oma kõige pühama olemuse avaldamise eest. Ent siiski on nüüd käes aeg, kus meil palutakse just see tõeline, autentne ja imeilus olemus esile tuua.

Hämmastusväärne on, et olen märganud juba 2012. aastast saadik, et kui ma jagan oma sügavamat, kõige autentsemat mina turvalises vestluses, võetakse mind vastu uuel moel. Ühendus inimestega on sügavam kui eales varem ja tundub, et ma tõmban ligi seda hingede kogukonda, mida olen endale palunud. Praegu tulevad inimesed kogu maailmas kokku ja loovad uue toetusetaseme, mis polnud võimalik eales varem. Paljud paluvad rohkem hingede kooskonda ja et nad tunneksid end teiste seltskonnas turvaliselt. Tähtsaim sõna selles lauses on „turvaliselt”. Peame siiski rakendama eristamisvõimet ja olema maandatud, ära tundmaks, millal keegi suudab meid tõeliselt vastu võtta. Mõnikord võib olla kõige võimsam ja autentsem asi, mida me pakkuda saame, meie vaikimine, samal ajal, kui me kiirgame armastust. Elu sunnib meid sügavamale oma südamesse minema ja otsima, mis on meie jaoks õige ja tähtis. Tähtis osa meie kasvamise protsessist on ära tundmine, millal meil palutakse välja öelda oma sügavaimaid tõdesid.

Õigus tunda end iseendana eeldab, et ma annan endale loa oma südame avamiseks iseendale. Aeg-ajalt vajan kõigilt tuttavatelt võimalikult palju julgustusi, toetust ja õnnistusi. Vastan oma armastavale lahkusele ja kaastundele lõdvestudes ja end oma kehas rohkem kodus tundes. Käitudes iseenda parima sõbrana ja andes endale aega ja energiat, mida ma kõige rohkem vajan, saan olla joondumises ja mu maailm muutub paremaks. Tekib vabadus olla, teha ja öelda, mida mulle sel hetkel avaldatakse. Pean meeles, et mul on kogu aeg ja energia, mida ma vajan, ja et ma olen kogu aeg täiesti toetatud. See ongi tõeline vabadus, mida ma otsin.

Ma ei ole kunagi eraldi oma Algallikast. Kui ma olen vertikaalselt joonduses oma kõige jumalikuma minaga ja maandan oma hirmud, voolavad minust läbi uue tasemega energiad ja need kõrgemad sagedused aitavad mul tunda, kui turvaline on olla mina ise. Kui vaatleme oma ande, jätame tihti kahe silma vahele oma armastuse ja kohaloleku anni, mille saame tuua igasse hetke, mida me kellegi teisega koos veedame. See on see, mida nii paljud meist otsivad ja mida on nii lihtne jagada. Peame endale lihtsalt andma loa olla nii autentne ja armastav inimene, kui suudame. See and tundub nagu tõeline vabadus.

Andes endale loa olla südames, anname loa oma andidele voolata külluses.

Shanta Gabriel, 2014. Originaalartikkel “Feeling Free to be yourself is the greatest gift you can give” on ilmunud uudiskirjas siin.
www.ShantaGabriel.com

Tõlkinud Reet Karro www.hingamisstuudio.ee