Reikipraktiku areng – Pamela Miles’i artikkel

Self-Reiki Badge

Vastus küsimusele “Miks minna reiki kursusele?” tundub olevat ilmselge. Reiki kursustel käiakse reikit õppimas.

Aga mis reiki on?

Reiki on praktika, spirituaalne tervendamispraktika, midagi meditatsioonisarnast, kuid märksa lihtsam (ütlen seda meditatsiooniarmastajana, kes hakkas mediteerima 50 aasta eest).
Reiki kursustel käiakse reikit praktiseerimas.

Heade reikikursuste üheks osaks ongi reikipraktika, nii kursusel koos teiste õpilastega kui iseseisvalt kodus. Nii kujuneb kindlustunne, õpilane saab hakkama reiki praktiseerimisega ja praktiseerib õigesti.

Esimese astme reiki pole sugugi raske. Tegelikult on seda õppida nii lihtne, et paljud õpilased hakkavad lausa otsima, mis neil kahe silma vahele jäi, või mida nad valesti teevad. Neil on raske omaks võtta reiki lihtsust, kuni nad kogevad, kui mõjus see lihtne praktika on.

Reiki esimese astme kursus, mis hõlmab mitmeid reikipraktika sessioone, aitab algajad sellest algsest ebakindlusest üle.

 

Alusta algusest

Ole rahul sellega, et alustad algusest ja püsid mõnda aega seal. Õpi praktiseerima esimese astme käed-peal reikit kui asja iseendas ja tee seda iseenda jaoks. Seejärel jätka praktiseerimist iga päev, päevagi vahele jätmata.

Pärast esimese astme kursuse läbimist ja kontaktreiki selgeks saamist arened Sa reikipraktikuna eeskätt järjekindla igapäevase reiki praktiseerimise kaudu.
Uute tehnikate juurdeõppimine Sind ei arenda, eriti kui teha seda enneaegu. On suur vahe, kas teha midagi viis korda või viis aastat.

Kui Sul on kontakt reikikogukonnaga, kellega üheskoos praktiseerida või seansse vahetada ja võimalus saada pidevat mentorlust kvalifitseeritud õpetajalt, võib sellest olla palju tuge, kuid kõige olulisem on areng, mis toimub läbi igapäevase isikliku praktika.
Ilma igapäevase praktiseerimiseta ei teki õpilasel sügavat arusaama sellest praktikast ega tervendamisest.

Sellest ei saa üle ega ümber.

 

Miks ei pruugi kõrgemate astmete reiki kursusi vaja olla

Inimesel, kes praktiseerib reikit kodus ja ei kavatse saada elukutseliseks reikivahendajaks, ei ole vaja minna pärast esimese astme kursust enam järgmistele reiki kursustele. Võib-olla soovid Sa pärast mõnda aega praktiseerimist esimese astme kursust korrata, kuid see ei ole hädavajalik.
Reikipraktikut ei arenda kursustel käimine, vaid reiki praktiseerimine.

Teise astme kursusele mineku kogu mõte seisneb teise astme reikipraktika selgekssaamises. Teise astme praktika õppimine ei tee Sind paremaks reikipraktikuks. Kui Sa tegelikult teise astme tehnikaid praktiseerima ei hakka, oleks kursus vaid aja ja raha raiskamine.

Mis tahes reiki meistrikoolituse läbimine – kui tahes pika või sügava – enne kui Sa oled vanal heal viisil (tegeliku praktiseerimise kaudu) reikipraktikuna arenenud – ei muuda Sind paremaks, edasijõudnumaks reikipraktikuks. See kõigest annab Sulle juurde tehnikaid, mille kasutamiseks Sa ei pruugi veel valmis olla.

 

Reikipraktika alustoed

Mis juhtub siis, kui inimesed õpivad tehnikaid enne, kui neil on kogemustest ja elutarkusest kogunenud tugev alus nende oskuste toetamiseks? Selle küsimuse üle tasuks mõtiskleda.
Mis puutub reikipraktikasse, siis meil pole tõesti vaja rohkem teadmisi, vaid elutarkust. Elutarkus tuleb ajaga.

Praktiseerige. Vaadelge. Mõtisklege. Korrake.

Artikkel on tõlgitud inglise keelest. Originaal, „Reiki Practitioner Development” on avaldatud veebilehel Reiki Medicine and Self Care with Pamela Miles.
Tõlkis Reet Karro, www.hingamisstuudio.ee/reiki.
Artikkel on kaitstud autoriõigusega.