Algallika Protsessi ja Hingamistöö looja, valgustatud õpetaja ja sünnitoetaja Binnie A. Dansby kommentaar olukorrale planeedil ja soovitused praeguseks ajahetkeks

Binnie A. DansbyMe alustame oma elu emaüsas. Seejärel individualiseerume suuremasse üska, Jumala Üska. Emaüsas hoolitseti meie eest täiuslikult, meid ümbritses armastav keskkond ja toetus, kohe, kui vähimagi impulsi andsime, oli kohal toit, jook või muu soovitu. Jumala Üsas oleks see samuti nii, kui me ei takistaks seda oma mõtetega puudusest või eraldatusest. Tehkem tööd selle nimel, et valida toetavamad mõtted. Praegust muutust võibki nimetada üleminekuks, sünniks, kui astume uuel tasandil hirmust armastusse. Meie planeet sünnib uuena. Sünniprotsess on intensiivne ja ebamugav, see kestab juba kuid. Paljud ei taha seda kogeda. Me liigume valguse poole, kuid teame, et miski peab surema, kui me sünnime. See tekitab hirmu.

Liikumissuund on igal juhul edasisuunas. Kes tunneb, et langeb tagasi, selles on vastupanu. Vastupanu väsitab ja võtab palju energiat. Vastupanu on hirmu kergem vorm. Sellega ei tohi võidelda. Tuleb lihtsalt olla selle jaoks kohal, et see saaks sulada. Kaitsev ego püüab meid hoida kaitstuna, säästes meid muutustest. Kaitsvat ego tuleb julgustada kinnitusega, et ka pärast muutust võib olukord olla turvaline. Arenenud ühiskondade inimeste valdav mõte on, et naudingule järgneb valu. See tuleb asendada mõttega, et naudingule järgneb nauding ja sellele omakorda nauding jne.

Kes tunneb, et tema ümber on kriitika ja hinnangud, siis just seda ta ongi otsinud. Kriitilisus ja hinnangulisus tuleks asendada koostöö ja koosloomisega. Kui keskenduda armastusele ja hellusele, saab see osaks meie reaalsusest. Kes tunneb rõõmutut olekut ja elevuse puudust, peaks uurima, milles ta end süüdi tunneb. Seal, kus on süü, puudub rõõm. Rõõm lähtub süütusest ja leiab aset olevikus. Rõõm on meie põhiolemus.

Paljud meist kannavad mõtet „Pean kõik ise ära tegema” teadvustamata selle alusmõtet „Olen üksi ja eraldatud”, mis meis tekkis pärast sündi, kui meid emast eraldi lastetuppa viidi. Hirm loob eraldatust ja eraldatus loob hirmu. Küsige julgelt teistelt toetust ja abi, ja võtke teistelt vastu kogu nende pakutud toetus ja abi, tehes neile sellega kingituse.

Kui viibite ebameeldivas olukorras, küsige endalt: „Kuidas ma selle olukorra eostasin?” ja „Kuidas ma sellise tulemuse tekitasin?” Mis tahes asjad sünnivad nii, et kõigepealt nad eostatakse, seejärel antakse neile energiat ja siis nad sünnivad. Seni, kui anname energiat ideele „Olen üksi ja eraldatud”, saame ka vastavat tagasisidet. Kui asendame selle mõttega „Olen ümbritsetud toetuse ja armastusega”, kogeme seda ka oma elus.

Aeg on ümber hinnata aasta 2013. See oli eelvaade muutustele, mis leiavad aset täna. Aeg oli raske pidevalt toimuvate energiatõusude tõttu. Aasta 2013 tõi esile füüsilise, emotsionaalse ja vaimse muutuse, mis toimub ja jätkub praegu. See tõi paljudes välja hirmu ja põhjustas kaose. Ühed hingasid sellest läbi, teised tõmbasid teki üle pea ja eitasid seda, kolmandad süüdistasid sõnumitoojaid. Igaühel on oma strateegia muutustega toimetulekuks, mida kahtlemata mõjutab see, kuidas tulime toime suurima ja põhjapanevama muutusega oma elus – sünniga. Olge teadlik oma süütusest, kui sellele ajale tagasi vaatate. Süül on kalduvus hinnanguid anda, kuid süütus küll möönab vigu, kuid lubab neid ka parandada.

2014. aasta alguses on muutused toimumas paljudel tasanditel. Päikese telg on nihkunud. Maad mõjutavad varasemast hoopis erinevad, aga samas väga tugevad energiad. Mitte ainult vaimne tasand, vaid füüsiline energia on muutunud. Me ei tea veel kuni märtsikuuni, mis tegelikult Algallika tasandil juhtuma hakkab. Igal juhul on märtsis oodata uut energiate kiirenemist. Praegu on puhkeperiood, endasse vaatamise aeg, kui tuleb lasta asjadel kujuneda. Hoolitsege enda eest. Hingake sügavalt ja tehke endas ruumi järjest kõrgema tasemega energiatele. Jätkake avanemist kogu armastusele, kogu toetusele, mis teie elus on. Teadvustage ja väärtustage seda. Väljendage tänu ja tunnustust. Hetkel läheb vaja kõiki tehnikaid, mida oleme õppinud ja harjutanud – võtke need kasutusele ja praktiseerige neid. Mõtisklege ekstaatilise seisundi võimalikkuse üle oma elus. Ärge unustage, et hirm takistab meil avamast kogu oma potentsiaali, meie sünniõigus on armastus.

Kui tunneme ebameeldivat emotsiooni, kurbust, viha, masendust, enesesüüdistamist vms ja tahaksime end jälle paremini tunda, võiksime endale sõnastada „Mina, (Aare), olen valinud kogeda praegu (hirmu).”. See rõhutab meie vaba tahet ja valikut. Meie ise valisime ebameeldivat emotsiooni tunda ja meie ise saame teha ka valiku oma enesetunnet muuta. [Vrdl. teadjanaise Mai-Agate Väljataga soovitatud lausega: „Mina, …, kogen praegu ….” Mõte on sama, kuid valikuvõimalust näitab Binnie A. Dansby lause selgemalt. – R.K.]

Iga kord, kui meie energiatase on kõrge – kui hingame vabastavalt, jookseme, tantsime energiliselt, seksime kirglikult jne – manifesteeruvad meie mõtted märksa kergemini, kui tavaolekus. Seega ei maksa mõelda neis olukordades mõtteid, mille täitumist me ei soovi. [R.K.: Võime ka teadlikult oma energiataset tõsta, et soovitut manifesteerida.]

Õnnistusi kõigile!

Binnie A. Dansby esinemisi kursusel „Hingamise ime” 30.01. – 02.02.2014 konspekteeris hingamisterapeut Reet Karro www.hingamisstuudio.ee.