Reikiga enesetervendamisest Patti Deschaine’i järgi

Reiki endaleEnesetervendamine on reikipraktika nurgakivi. Selle tähtsa sammu hooletusse jätmine võib tekitada kurnatuse ja eraldatuse tunde. Vaid minutitega saab ühenduda energiaga ja kavandada uue kursi kogu päevale. Regulaarselt enesetervendamist harrastavad praktikud saavad sellest kasu väga mitmel moel. Regulaarse enesetervendamise tulemuseks on enesekindlus, kõigutamatu rahu, valu leevenemine, lõõgastumine, tarkus ja rahu jms.

Kuidas siis alustada teekonda enesetervendamise juurde?

Looge kodus püha koht, kus teid ei segata, või minge rahulikku kohta värskes õhus.  Lülitage välja elektroonilised segajad, teler, telefon, arvuti. Süüdake küünal, pange mängima vaikne muusika. Värskes õhus olles häälestuge loodusele ja sulage kokku ümbrusega.  Suurendage oma teadvelolekut end ümbritsevast elust. Kaaluge oma praktika rikastamist eeterlike õlide või kristallidega. Kristallid neelavad ja võimendavad energiat, nende sisse on ilus vaadata ja neid on armas käes hoida. Aroomiteraapia eeterlike õlidega võib teie kogemust imelistel viisidel täiustada. Kui olete enesetervendamisega harjunud, saate seda teha kus iganes, ükskõik millal teil kas või paar minutit vaba aega on.

Tundke end mugavalt, sulgege silmad ja tehke paar sügavat puhastavat hingetõmmet. (Kui olete õppinud reikisümboleid,) kasutage energiaühenduse tugevdamiseks ja võimendamiseks jõusümbolit ja harmooniasümbolit.

Kutsuge kohale vaimsed teejuhid. Paluge neilt abi, et nad reikipraktikat oma kohalolekuga austaksid ja suunaksid tervendamise vajalikku kohta.

Esitage taotlus – valguse ja armastuse, tervenemise ja külluse taotlus. Öelge endale nt: “Avan end jumalikule tervendamisele ja armastusele. ”Korrake üle reiki põhitõed.

Just täna

olen vaba vihast,

vaba muretsemisest,

teen oma tööd hoolsalt,

olen tänulik,

olen lahke kõigi eluolendite vastu.

Nüüd ühenduge järgemööda kõigi tšakratega, kasutades järgmisi kätepositsioone.   Iga tšakra juures korrake kolm korda valjusti järgmist fraasi:

Tasakaalustan ja puhastan kroontšakra.

Tasakaalustan ja puhastan kolmanda silma.

Tasakaalustan ja puhastan kurgutšakra.

Jätkake, kuni kõik alltoodud kätepositsioonid on tehtud ja kõik tšakrad puhastatud ja tasakaalustatud. Tehke igat positsiooni nii kaua, kui teile meeldib. Kasutage oma intuitsiooni.  Visualiseerige tšakratega töötades nende värve.

Kroontšakra – mõlemad käed pealael – aitab keskendumisprobleemide ja peavalude puhul ning loob spirituaalset ühendust. Kroontšakra värv on puhas valge.

Kõrvad – üks käsi kummalgi kõrval.  – aitab tasakaalu-, kuulmis- ja nina kõrvalkoobaste probleemide korral.

Silmad/meelekohad – üks käsi kummalgi silmal – aitab nägemisprobleemide ja peavalude korral ning aitab saada spirituaalseid sisekaemusi. Kolmanda silma värv on lilla või violetne.

Pea ja kaela tagakülg – üks käsi kuklal ja teine kaela tagaosal – aitab aju-, kaela- ja seljaajuvedeliku probleemide ning peavalude korral.

Õlad – käed rinnal risti, käed õlgadel. Tervendab õlgu, kõri, harknääret ja kaela. Võib olla abi aktsepteerimise leidmisel.

Kõritšakra – kõri, söögitoru, kilpnääre ja suhtlemine. Kõritšakra värv on sinine.

Südametšakra – süda, kopsud, hingamisprobleemid, armastus ja kaastunne, ühendus teiste inimeste ja loomadega. Südametšakra värv on roheline.

Päikesepõimik – magu, maks, põrn, isiklik jõud ja vanadest traumadest lahtilaskmine. Päikesepõimiku värv on kollane.

Sakraaltšakra – kõhunääre, soolestik, seedimine. Sakraaltšakra värv on oranž.

Juurtšakra – alakeha, puusad, sigimine, maandus. Juurtšakra värv on punane.

Järgmisena liiguvad käed …

selja keskosale – selg, neerud, kõhunääre. Süütunde tervendamine.

alaseljale – selg, ristluu. Toetab maandatust ja turvatunnet.

reitele – käed reitele, säärtele, puusadele. Eesmärk on tugevus ja stabiilsus.

põlvedele – käed kummalegi põlvele. Suurendab paindlikkust.

labajalgadele – läbi labajalgade pääseb ligi kõigile organitele.

Kui olete võtnud endale aega kõik kätepositsioonid läbi teha, olete teinud head tööd ja peaksite tundma end suurepäraselt! Kui tegite ka lühema variandi, saate ikkagi suurt kasu. Iga päev ei pruugi meil enesetervendamiseks ja mediteerimiseks piiramatult aega jätkuda. Õnnitlege end, et pühendasite aega universaalse energia ja tervenemisega ühendumisele.  Valmistage endale positiivse mõttega inglikaart, mida päev läbi kaasas kannate.  Ja kui tunnete, et teil pole enesetervendamiseks aega, mõelge nii: enda valguse ja armastusega tervendamine on esimene samm teiste tervendamise suunas ja lõppeesmärk on ühinemine teiste valgustöö tegijatega, et tervendada maailma.  See on tõeliselt oluline.

Patti Deschaine

Artikkel on lühendatult tõlgitud inglise keelest. Originaal „Self Healing and Reiki” http://reikirays.com/5906/self-healing-and-reiki/ on avaldatud portaalis Reiki Rays 2. detsembril 2013. Tõlkija Reet Karro https://hingamisstuudio.ee, reikilehekülg https://hingamisstuudio.ee/reiki/. Artikli sisu on kaitstud autoriõigustega.

Tänu kujutise eest: photobucket.com