Loeng “Sisekõne toetavamaks ja mõtted positiivsemaks Algallika Protsessi ja Hingamistöö abiga.”

Koht: Südame Tarkuse Päevad 2013 Tartus, Mart Reiniku Koolis, Vanemuise 48 (väike saal)

Aeg: pühapäeval, 20.10.2013 kell 15.20-16.20

Sisekõne, kommunikatsioon iseendaga käib meie peas lakkamatult. Tore on, kui see on toetav ja positiivne, kui me innustame ja tunnustame end. Halvemal juhul on sisekõne negatiivne, täis kriitikat, hinnanguid, halbu prognoose. Ja kriitika muudab meie sooritused veelgi halvemaks, hinnangud teevad tuju pahaks ning halvad prognoosid täituvad. Seega tasub asendada negatiivne sisekõne positiivsega.

Võime lausa pidada tabelit, kuhu kirjutame kõik pähevupsatanud mittetoetavad mõtted ja teise lahtrisse sama mõtte positiivses sõnastuses. Ajapikku võime muutuda tähelepanelikuks mõtete märkajaks ja leidlikuks ümbersõnastajaks. Aga sisekõne sellest veel muutuda ei pruugi, sest suur osa sellest on ju alateadlik, millele päevateadvuse vahenditega juurde ei pääse. Sellisel juhul võib võtta appi teadvuseseisundi muutmise. Sellega saab hakkama ka oskuslik mediteerija, kuid paljudel on ka mediteerides raske pead tavamõtetest tühjaks saada ja teadvuseseisund ei muutu. Hoopis lihtsamini muutub teadvuseseisund vabastavalt hingates.

Vabastav hingamine on teraapiline hingamistehnika, mille eesmärk on leevendada sünnitrauma ning saada tänu võimsamale eluenergia liikumisele kehas parem kontakt endas toimuvaga ja kõigega, mis elab ja hingab. Vabastava hingamise käigus tekib muutunud teadvuseseisund, mille ajal saame kontakti oma alateadvuses toimuvaga ja oleme avatud vastu võtma sisendusi, häid uusi mõtteid. Kui hingame tõeliselt pühendunult ja lubame läbi oma keha liikuda suurel hulgal eluenergial, võime läbi teha rakutasemel muutuse, puhastada oma rakumälu vanadest programmidest ja manifesteerida uut head oma elus.

Algallika Protsessi ja Hingamistöö looja Binnie A. Dansby on põhjalikult uurinud enamike inimeste alateadvuses valitsevaid arhetüüpseid negativisme. Ta leiab, et suur osa neist on põhjendatavad meie üsasisese perioodi ja sünni mõjudega, kui meid ei osatud piisavalt armastada ja armastavalt kohelda kui teadlikku olendit. Aga see ei pea alatiseks nii jääma. Saame asendada arhetüüpsed negativismid märksa toetavamate mõtetega – Algallika Arhetüüpsete Afirmatsioonidega, ülevate lausungitega, mis tervendavad ja toovad meist välja kõik tervendamist vajava. Afirmatsioonid mõjuvad kõige tõhusamalt muutunud teadvuseseisundis, vabastavalt hingates ja sellepärast neid iga Algallika meetodil vabastava hingamise sessiooni ajal öeldaksegi.

Algallika Protsessi ja Hingamistöö terapeut Reet Karro, kelle juurde on kogu tegutsemise ajal ikka ja jälle jõudnud sisekõne muutmise vajadusega kliendid, räägib isiklikest kogemustest ja oma klientide lugudest. Osalejad saavad ülevaate vabastava hingamise võimalustest ja soovitusi afirmatsioonidega töötamiseks.

Reet Karrol on inglise filoloogi haridus, magistrikraad kirjalikus tõlkes, pedagoogi ja tõlkija töökogemus. Hingamissessioone hakkas ta toetama juba terapeudiks õppimise ajal. Alates 2011. aasta jaanuarist tegutseb ta aga oma Hingamisstuudios, juhendades ja võimestades vabastavalt hingajaid individuaal- ja grupisessioonidel, pakkudes lisaks reiki ja energeetilise massaaži seansse ning koolitades reikipraktikuid.

Rohkem infot: https://hingamisstuudio.ee

E-post: reet@hingamisstuudio.ee