Loeng “Andestamine vabastava hingamise toel” Südame Tarkuse Päevadel 2013

Koht: Südame Tarkuse Päevad 2013 Tartus, Mart Reiniku Koolis, Vanemuise 48

Aeg: laupäeval, 19.10.2013 kell 10-10.45

Luule Viilma on kirjutanud, et universumi ainuke vabastav jõud on andestamine, mis vabastab inimese haigusest, eluraskusest ja muust halvast. Ta soovitab andestamiseks kolmeosalist protsessi, kus anname andeks teisele osapoolele, endale selle eest, et me seda tegime, või vähemalt selle eest, et me halva endasse võtsime, kui me midagi teinud ei ole. Ja alati paluda andeks ka oma keha käest, mida oleme andestamatusega kannatama pannud.

Vahel võib andestamine olla raske, kui etteheited on suured ja kaalukad. Andestamissoovi asemel võib olla soov kätte maksta, teist samamoodi kannatama panna. Teinekord on jälle andestamist nõudev sündmus juhtunud kauges minevikus, teised osalisedki juba teises ilmas. Andestada võib tunduda raske või kohatu.

Sellisel juhul võib võtta appi teadvuseseisundi muutmise. Sellega saab hakkama ka oskuslik mediteerija, kuid paljudel on ka mediteerides raske pead tavamõtetest tühjaks saada ja teadvuseseisund ei muutu. Hoopis lihtsamini muutub teadvuseseisund vabastavalt hingates. Vabastav hingamine on teraapiline hingamistehnika, mille eesmärk on leevendada sünnitrauma ning saada tänu võimsamale eluenergia liikumisele kehas parem kontakt endas toimuvaga ja kõigega, mis elab ja hingab. Vabastava hingamise käigus tekib muutunud teadvuseseisund, mille ajal saame kontakti oma alateadvuses toimuvaga ja oleme avatud vastu võtma sisendusi, häid uusi mõtteid. Kui hingame tõeliselt pühendunult ja lubame läbi oma keha liikuda suurel hulgal eluenergial, võime läbi teha rakutasemel muutuse, puhastada oma rakumälu vanadest programmidest ja manifesteerida uut head oma elus.

Algallika Protsessi ja Hingamistöö looja Binnie A. Dansby on loonud täiusliku andestamisprotsessi, mis algab protsessitöö küsimustega ja jätkub andmisel põhineva andestamismeditatsiooniga. Kui oleme kellelegi kas või mõttes midagi andnud, kinkinud, tema suurima soovi täitnud, ei ole meil enam põhjust kanda hinges tema vastu etteheiteid, või tunda tema ees süütunnet. Meie mõttelises või tegelikus suhtes valitseb edaspidi tänumeel ja armastus.

Algallika Protsessi ja Hingamistöö terapeut Reet Karro, kelle juurde on kogu tegutsemise ajal ikka ja jälle jõudnud andestamisvajadusega kliendid, räägib isiklikest kogemustest ja oma klientide lugudest. Osalejad saavad ülevaate vabastava hingamise võimalustest ja soovitusi andestuses elamiseks.

Reet Karrol on inglise filoloogi haridus, magistrikraad kirjalikus tõlkes, pedagoogi ja tõlkija töökogemus. Hingamissessioone hakkas ta toetama juba terapeudiks õppimise ajal. Alates 2011. aasta jaanuarist tegutseb ta aga oma Hingamisstuudios, juhendades ja võimestades vabastavalt hingajaid individuaal- ja grupisessioonidel, pakkudes lisaks reiki ja energeetilise massaaži seansse ning koolitades reikipraktikuid.

Rohkem infot: https://hingamisstuudio.ee

E-post: reet@hingamisstuudio.ee

Loengul osalejad võivad jääda ka järgnevasse töötuppa, kus saab andestamise protsessi praktiliselt läbi teha.