Juuli 2019 energeetika

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 juulis?

Selle kuu energia on nagu tulekera ja nagu sprindivõistlus. Tundub nagu toimuks kõik korraga, asjad liiguvad väga kiiresti ja oluline on püsida liikumises. See ei ole kuu magamiseks ega puhkamiseks. Juuli toob plahvatusliku energia. Tulekera metafoor kirjeldab positiivse ja produktiivse energia plahvatuslikku lõhkemist. Sa võid tunda ennast kui sprinter, kes on valmis stardiks, kus iga lihas on täiuslikus asendis pinges stardipauku oodates. Kogu kuu jooksul kutsutakse sind ootamatult suunama potentsiaalset energiat kineetilisse energiasse – liikuma ideest tegevuseni lühikese etteteatamisajaga.

Sel kuul on oluline jääda aktiivseks. Kui mingi probleem vajab lahendamist, lahenda see otsekohe. Ära lükka seda kõrvale, ära oota hilisemat aega ja ära ole liiga introspektiivne. Oma sisemist häält kuulata on oluline ja oluline on oma intuitsiooni kontrollida, kuid ära jää sinna liiga kauaks pidama. Liigu kiirelt tegutsemiseni. Mil iganes tegutsemine võimalikuks muutub, haara sellest kinni. Mil iganes järgmine samm võimalikuks muutub, astu see. Praegu on aeg tegutsemiseks ja kõik tundub toimuvat korraga. Ära oota täielikku mõistmist enne kui tegutsema hakkad. Ära oota, et teised sulle järele jõuaksid, enne kui tegutsed ja ära muretse, kui keegi sinu järele ei oota. Te kõik peate sel kuul igal võimalikul viisil edasi liikuma, et oma arenguga sammu pidada.

Praegu pole aeg haavatud tunneteks. Pole aeg sügavaks emotsionaalseks tervenemiseks. Kuid see on aeg, mil on võimalik saavutada palju paranemist. Sa võid sel kuul mõelda oma tervenemise teekonnast pigem kui juhendamisest, mitte kui nõustamisest. Mõtle sellele, kuidas tegutsemine võib vabastada ja rahustada sinu haavatud südant. Tulevikus vaatad sa sellele kuule tagasi ja oled uhke kõigi võimaluste suhtes, mil sa edasi liikusid, nii indiviidina kui ka kollektiivselt. Tegutsemine võib kuu jooksul raske tunduda, kuid see toob kaasa palju, mida tulevikus nautida.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mis aitavad meil selle kuu energiat kõige paremini kasutada?

Kasulik on väikesi tegevusi kontrollida ja tähistada. On palju parem panustada väikestesse tegevustesse, mis lasevad sul püsida liikumises. Sageli tähendab liikumises püsimine väikeste asjade tegemist, kuni suured asjad võimalikuks muutuvad. Leia siis viis, kuidas tunda uhkust ja panustada väikestesse tegevustesse ja tähista igat väikest saavutust. Ära lase ennast halvata püüdes kõike täiuslikuks muuta. Täiuslikkus pole sel kuul oluline. Oluline on asjad ära teha. Sul avaneb tihti võimalus heastada see, mis valesti on läinud ja vigu parandada. Olulisem on sel kuul püsida liikumises, kui asjad täiuslikult õigesti teha.

Kasuks tuleb ka hea huumorimeel ja hämmastav andestamine iseendale ja teistele. Kui kõik toimub korraga ja see plahvatuslik energia sind edasi lennutab, tuleb ette mitmeid vigu. Sellest pole midagi kuni sa oma plaanis vigu lubad. Anna ruumi vigadele, aita teistel nende vigu parandada ja andesta endale ja oota, et ka teised sulle sinu vigade eest andestaksid. Püüa vigadesse kergelt suhtuda, mitte neist suurte õppetundide õppimiseks kinni hoida.

Praegu pole aeg suurte õppetundide õppimiseks – on aeg tegutsemiseks. Kujutle ennast väikese lapsena, kes õpib läbi liivakasti katsetuste. Pole vaja sügavalt mõelda, kus kaevata või kuhu maha visata. Tehakse impulsiivseid vigu. Palju õpitakse läbi tegutsemise, läbi kohandumise ja jätkuva tegevuse. Selline on juulikuu energia.

/Kanalduse esimene pool. Kokku on osi neli./

Kanaldas Jen Eramith.

Tõlkis Tiina Mills.

Ilmus Akashi kroonikate listis, millega saab ühineda siin.

Share Button