Mai 2019 energeetika

Millist energiat ja kogemusi võime oodata 2019 mais?

Selle kuu energial on surve tunne. See surve pole ei negatiivne ega positiivne, see on lihtsalt surve. Sel kuul nõuab kõik mingisugust survet või pingutust. Selle surve tunne on selline, mida võiks tunda savi pottsepa käe all. See on vormitav, kuid vajab pingutust ja selle kuu pingutus võib olla meeldiv nagu pottsepal on meeldiv saviga töötada. Sel kuul on vaja survet.

Maikuus on tunne, et te kõik pressite väljapoole ja nihkute liikudes edasi. Sa võid kujutleda, et oled savipalli sees ja püüad teha endale ruumi, milles elada. Sa surud kogu kuu jooksul väljapoole mitmetes erinevates suundades, sageli samaaegselt. Ajal, mil sa oma maailma ja reaalsust kujundad, õpid sa kuidas sirutuda ja laieneda. Väljapoole laienemine ei juhtu mitte sinuga, vaid see toimub läbi sinu pingutuse – ja see pingutus võib olla meeldiv. Samamoodi nagu pottsepp voolib savi, võib see nõuda pingutust ja olla samal ajal meeldiv. Ja kui sa avardumisega töötad, on sul tavalisest parem võimalus oma reaalsust määratleda – luua ruum, milles sa oled. Seega läbi oma pingutuste saad sa paremini kujundada maailma, milles sa elad. Ja lõpuks, kui sa väljapoole avardud, hakkad sa kogema survet, mida tuntakse ka piiranguna.

See metafoor, kus sa savipalli sisemuses endale ruumi uuristad, on mõeldud selleks, et kirjeldada tõsiasja, et sa tõepoolest tegeled sellega, et luua maagilist ruumi, mis sinu maailma määratleb. Kui sa kohtad piiranguid, mida kehtestavad teised või sa ise või lihtsalt maailm sellisena nagu ta on – võta neid piiranguid kui võimalust survet avaldada ja avarduda. Ära avalda survet võideldes või vastupanu osutades. Selle asemel avalda survet uurides kus on ruumi liikumiseks ja avardumiseks. Kui sa kujutled ennast savipalli sisse ja uuristad sellesse ruumi, ei saa sa suruda sama koha peale üha uuesti ja uuesti, sest siis võid sa oma uue ruumi seina sisse augu teha. Sa pead pidevalt ümber hindama kus on surve õigustatud ja kus on see võimalik. Kogu kuu jooksul sa vajutad ja saad veidi liikuda ja siis pead sa liikuma teise kohta ja vajutama seal. Sa vajutad üles ja vajutad alla; vajutad külje peale ja edasi kõigis suundades.

Ole kogu kuu jooksul üha uuesti valmis muutma seda kuidas ja kuhu sa avardud. Niipea, kui sul on ühel küljel veidi ruumi, pööra ümber ja vaata, kuidas saad sa teisi külgi laiendada. Sel kuul on oluline olla tasakaalus. Avardu karjääris ja isiklikus elus; avarda enda sisemist maailma ja välist maailma. Tegele oma lihtsate sõprussuhetega ja suhetega, mis on keerulised. Ära luba ühelgi oma elu osal seiskuda, selle asemel leia koht, kuhu vajutada ja vormi oma elu iga valdkonda. Kui sa seda kogu kuu jooksul teed, vaid väike vajutus korraga, siis leiad sa, et su elu tundub teistsugune. Su elu tundub sinu jaoks olevat avaram ja mugavam, sest sa surud ja vormid seda omal viisil ja lood enda ümber sobivaima kuju. See tõepoolest toimib, üks väike samm korraga. Iga kord, kui sa survet tunned, vajuta sinna piisavalt, et luua rohkem ruumi ja siis pöördu tegelema järgmise teemaga. See on sel kuul ilus pingutus ja töö.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mis aitavad meil selle kuu energiat kõige paremini kasutada?

Kasulik on kasutada kõikvõimalikke töövahendeid konfliktide lahendamiseks ja kasutada neid vaheldumisi vastavalt olukorrale. Mõned kasutavad huumorit, mõned ausust või kaastunnet. Sa võid kasutada pehmust või püsti tõusta ja asjade eest võidelda. Head on paljud erinevad lähenemisviisid konfliktile, kui neid kasutatakse armastuse ja austusega. Sel kuul on oluline, et kasutaksid neist nii paljusid, kui võimalik.

Sageli ilmutab surve või piirang ennast konfliktina; olgu see siis sisemine konflikt iseendaga või väline konflikt teistega või konflikti tunne kogu maailmaga. Kuna selle kuu energia hõlmab endas kohtumist survega ja vaatamist kas saad liikuda sinna, kuhu sa enne ei saanud, siis on oluline, et sul oleks erinevaid vahendeid konfliktiga tegelemiseks. Kasuta igat võimalikku vahendit, et nende konfliktidega tegeleda ja leia viis, kuidas avarduda väljapoole.

Teine tegevus, mis sind teenib, on iga paari päeva tagant maha istuda ja vaadata läbi oma elu peamised alad. Sa võid teha graafiku või kujutise, mis näitab sinu elu erinevaid valdkondi, et sa saaksid need kõik üle vaadata. Veendu, et sa liigud ja avardud igas oma elu osas ja et sa kogemata mõnda ala liiga kauaks soiku ei jätaks. Jällegi, mõtle endast savipalli sees. Kui sa üritad kõigis suundades avarduda ja luua pall, millel on võrdse suurusega küljed, ei taha sa jätta ühte ala liiga kauaks ilma surveta või see ala muutub liiga paksuks ja kogu struktuur hakkab kokku varisema. Hoolitse sel kuul iga päev kogu pildi eest.

/Kanalduse algusosa. Kokku on osi neli./

Kanaldas Jen Eramith.

Tõlkis Tiina Mills.

Ilmus Akashi kroonikate listis, millega saab ühineda siin.

Share Button