Jaanuar 2019 energeetilises plaanis

Millist energiat ja kogemusi võime me oodata 2019 jaanuaris?

Selle kuu energiat on raske kirjeldada. Üldine tunne sisaldab lämmatavat vaikust. On tunne nagu vee all, kus sa ei kuule ega näe midagi selgelt. See on rahulik kaugusesse kaduv või taanduv summutatud tunne. Teine viis, kuidas selle kuu energiat kirjeldada, on nagu oleksid oopiumi või muude narkootiliste ainete mõju all, kui asjad tunduvad udused või hägused ja sa tunned ennast sisemiselt väga vaikselt. Hoolimata sellest uimasuse tundest, on selle kuu energeetiline potentsiaal selline, et palju hakkab toimuma. Tundub, et keset lämmatamise või kadumise tunnet toimub palju. Sellel kuul on ka haavatavuse tunne. Kujutle äsjasündinud hiirepoega – pime ja õrn, kuid siiski tegevusest ümbritsetud. Väga tähtis on sellel udusel ja haavataval ajal enda ja teiste eest hästi hoolitseda.

Teine metafoor selle kuu kohta on betoonis kinni olemine. Tundub, et sa ei saa minna, kuhu sa tahad ega teha mida sa tahad. See pole selline tunne nagu oleksid lõksus või et sind blokeerib sein või mingi takistus. See on see, et sa tõepoolest ei suuda ennast oma enda passiivsusest välja kiskuda. Palju on võimalusi ennast ja teisi karmilt arvustada. Paljud teist mõtlevad selliseid mõtteid nagu: „Mis mul viga on? Miks ma ei suuda olla produktiivsem? Miks ma nii laisk olen?“ Sa leiad pideva mentaalse jutuvada selle kohta, kui raske on asju teha või oma eesmärkide poole liikuda.

Oluline on endale meelde tuletada, et paljud võitlused, millega sa sel kuul kokku puutud, tulevad millestki suuremast kui sa ise. See aeglane ja segane energia, millega sa silmitsi seisad, pole sinu süü – isegi, kui sa kaldud olema laisk või kipud asju edasi lükkama. Vähemalt sel kuul matab sind enda alla see ülekaarduv energia ja sa võid sammu kõrvale astuda ja enda süüdistamise lõpetada. Tundub nagu paneks kosmos teid kõiki kuuks ajaks narkoosi alla. See on justkui üritaks universum teile puhkust anda.

Sa näed palju toimumas. Sa näed inimesi otsuseid tegemas, tehakse vigu ja kogu kuu jooksul avanevad plaanide osad. Paljud teist tunnevad ennast ebaefektiivsena, kui te nendes tegevustes osaleda püüate. Sel kuul vaata ja õpi aktsepteerima olema piiratud osalusega. Anna endale andeks, kui sa ei saa teha kõike, mida suudad. Nüüd on aeg puhkuseks, andestuseks ja anna endale puhkehetk keset jätkuvat võitlust.

Kas on mingeid erilisi tegevusi, mida me kasutada saame, et selle kuu energiaga töötada?

Kasulik on välja arendada aeglane ja kindel igapäevane rütm. On aeg kasutada lihtsaid igapäevaseid harjumusi, mis aitavad sul ilma paljude otsusteta läbi iga päeva liikuda. On aeg olla metoodiline ja aeglane. Sel kuul vali täpselt ette, mida sa järgmisel päeval teed. Näiteks, planeeri mida sa igal päeval hommikusöögiks sööd ja veendu, et see on käepärast. Vali täpselt millisest kruusist sa jood ja pane see eelmisel õhtul valmis. Nii palju kui võimalik, pane kõik igaks päevaks valmis, et vähendada otsuseid, mida sa tegema pead.

Kujutle, et oled neelanud morfiumi või muud narkootilist ainet ja selle tõttu ei ole sa võimeline tegema paljusid igapäevaseid otsuseid ega navigeerima läbi tundmatute päevasündmuste. Sea sisse lihtne rutiin, mida sa saad järgida ilma liiga palju mõtlemata. Ainult sellel kuul sea sisse kindel hommikusöök, kindel lõuna ja tee samu asju samal viisil iga päev kogu kuu jooksul. See aitab sul edasi liikuda, kui sulle tundub, et oled betoonis kinni. Kui sa juba tead, mida lõunaks süüa, siis võid sa lõunatada ilma et peaksid otsustama, mida süüa. See käib tosina väikeste otsuste kohta – mida selga panna, mida süüa, kellega rääkida ja nii edasi.

Nii palju kui võimalik, tee sel kuul enda jaoks ette ära rutiinsed otsused. Loo igapäevane rütm ja liigu läbi kuu astudes sammu korraga läbi oma igapäevase rütmi. Selleks ajaks, kui veebruari jõuad, leiad sa tõenäoliselt loovuse, vabaduse ja lõbususe pahvatuse. Veebruar toob liikumist ja uue võimaluse. Jaanuaris aktsepteeri piiranguid, andesta endale ja liigu edasi kindlalt ja metoodiliselt.

/Kanalduse 1. ja 2. osa. Kokku on osi neli./

Kanaldas Jen Eramith

Tõlkis Tiina Mills

Ilmus Akashi kroonikate listis, millega saab ühineda siin.

Täname kujutise eest lehte.

Share Button